Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell habszifonnal tejszín...

Hogy kell habszifonnal tejszínhabot készíteni? Nagyjából tudom, de asszem nem ártana egy kis segítség!

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 15:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Normál szifonba teszel 2 dl tejszínt (1 vaníliáscukorral), rátekered a tetejét, aztán lassan beleengeded a patront (közben néha meg-megrázogatod). Erre gondoltál?
2011. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Bocs, normál szifonon a méretét értettem, természetesen habszifon, nem szódás. És a patron is habpatron.
2011. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam igen .Szifonom van,csak azt nem tudtam,hogy a cukor mikor kell bele,mert előfordult velem olyan,hogy megcsináltam ahogy írtad.Tejszín -cukor -patron,és semmi nem lett belőle.Csak kifolyt a csövön a tejszín.

Ez miért lehetett?

2011. márc. 6. 16:06
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, nem volt a patron teli, van az úgy. Olyankor bele kell tekerni még egyet.

Különben épp azért kell közben rázogatni, hogy ne egyszerre szaladjon bele a gáz, hanem apránként.

2011. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi ,mostmár bátrabban állok hozzá :)

További szép napot

2011. márc. 6. 16:18
 6/22 anonim ***** válasza:

No még valami: habfixet is nyugodtan tehetsz bele, ha akarsz.

Szép délutánt neked is!

2011. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 doboszoli ***** válasza:

Két patront kel beleengedni, úgy, hogy közben a habszifon fejjel lefelé legyen.

Nem viccelek, próbáld ki.

2011. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi ,kipróbálom majd :)
2011. márc. 7. 19:31
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért a két patronnal csak óvatosan. Csak akkor érdemes, ha nem hallod, hogy megy bele. Vagy hogy ha kinyomáskor folyik. Utólag is lehet bele nyomni, de lassan kell tekerni, néha oda-vissza, hogy a tűszelep ne zárja vissza.

Amúgy a habfixet nem javaslom, mert olyan kemény lesz a hab, hogy nem jön ki.

2011. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Két patronnal tökéletes lett.Habfixáló nélkül.

Köszi mindenkinek!! :)

Szép napot!!

2011. márc. 16. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!