Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell habszifonnal tejszín...

Hogy kell habszifonnal tejszínhabot készíteni? Nagyjából tudom, de asszem nem ártana egy kis segítség!

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 15:31
1 2 3
 11/22 doboszoli ***** válasza:
Kölyökkorunkban egyik "desszertünk" volt a habszifonos tejszínhab. A két patronos módszert a "MIXI" habszifon használati utasítása tartalmazta. A kétdecis tejszínt (igazi tejből készült)tejfölös pohárban forgalmazták.
2011. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Rá kerestem ,az enyém is mixi,de a fél literes változat. Az egy patronos téma,meg tuti,hogy a kisebb szifonra tartozik.Annál is inkább mert nagyon jó lett kettővel :D
2011. márc. 17. 19:02
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha belegondolunk, hogy a normál szódásszifonba literenként kell egy patron, akkor alapesetben a fél liter habtejszínbe elég az egy patron. Viszont a "mennyiségi garancia", amit a dobozra ráírnak viszonylag elég rövid, mert hogy nem használunk naponta patront, előfordul a gáz "eltűnése". Ezért jobb a hab két patronnal. Ha még tele van, akkor elég egy is. Én is fél literhez használok egyet. Kivéve, ha folyik. Most néztem a patron dobozán, hogy február 2-ig van a "mennyiségi gari". A még bontatlanon április van. Tuti, hogy addig nem fog elfogyni...
2011. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szerintem alapból annyi van egy habpatronban,hogy a negyed literes szifonhoz legyen elég.Mert ha a patron fél litereshez lenne töltve,akkor a fele akkora szifon elég veszélyessé válna vele.
2011. márc. 20. 15:09
 15/22 anonim ***** válasza:
Én még nem is láttam negyedliteres habszifont...
2011. márc. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

itt láthatod :)

[link]

2011. márc. 20. 16:08
 17/22 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én tudtam jól. :)

Habpatron

6 g tiszta dinitrogénoxidot tartalmazó patron, 5 db-os dobozba kerül forgalomba. 1 db habpatron 0,5 l tejszínhab készítésére alkalmas. Betétdíjas termék, cserélhető és visszaváltható. KÖRNYEZETBARÁT! Minőség megőrzési idő 90 nap.

Űrtartalom: 6 g

további részletek: [link]

2011. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen jól tudod .Közben megnéztem én is a patron dobozát és fél litert ír valóban.Viszont egy patronnal nekem még sosem sikerült habot csinálni,csak kettővel.
2011. márc. 21. 22:56
 19/22 anonim ***** válasza:

Sajnos ha régi, elszivárog belőle a gáz. Volt már olyan, hogy betekertem, és semmi sem volt benne. De persze tejszíntől is függ, hogy milyen sikerül. Az sem mindegy, hogy habtejszín, vagy főzőtejszín. A zsírtartalmon is múlik. A habtejszín 30%-os, több a zsír, keményebb lesz tőle a hab. De erről itt találtam érdekes írást és még érdekesebb hozzászólásokat.

[link]

2011. márc. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

HOPPÁ!

Jóötlet, látom még senki nem írta:

Mehet bele a málnaszörp meg a narancs!

Oltári mondjuk fagyikra, nem simán hanem ízesítve! ;)

Még csak málnával csináltam de nagyon jó lett!

Hajrá!

2011. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!