Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A maci-mézem teljesen meg van...

A maci-mézem teljesen meg van keményedve, szilárdulva. Hogyan lehet újra folyóssá tenni?

Figyelt kérdés
Mézes mustáros csirkéhez szeretném.
2011. márc. 11. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Fel kell melegíteni.

Csak nem tudom, hogy egyben az egész üveggel, és akkor jó egy ideig, vagy mindig csak annyit, amennyi kell. (Ha ez utóbbi, akkor inkább kidobom és veszek másikat...)

Remélem, valaki meg tudja mondani, mert én is így jártam.

2011. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
meleg vízbe kell állítani, és teljesen felolvad az egész. ha bírja az üveg, akkor forralhatod is a vizet egy lábasban, benne az üveggel. A macis asszem műanyag, úgyhogy inkább ne forrald.
2011. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem tudom, hogyan melegítem fel? Mivel műa. flakonos, biztos nem lehet mikrózni sem. Egyébként nem sok van benne. Remélem, h megvan még... :)Megnézem már a szekrényben. :)
2011. márc. 11. 14:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha, sejtettem, h jöhet a meleg vizes megoldás. Köszönöm!
2011. márc. 11. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a hosszú állásban a mézben levő cukor kikristályosodik! Ha hideg vizbe állitod, és a vizzel együtt lassan felmelegited, akkor a méz újra folyós lesz, és sokáig úgy marad! A kristályos mézet nem kell kidobni, az még teljesen jó!
2011. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Isten őrizz kidobni!

Köszi!

2011. márc. 11. 14:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én velem is előfordul.Ilyenkor egy műanyag tálba engedek meleg vizet és abba rakom a műanyag mézes flakont..Időnként engedek hozzá meleg vizet,hogy ne hűljön ki..Mindig felenged,és nagyon finom..Kidobni nagy butaság lenne.Igaz pazarlás..
2011. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Én akartam kidobni, nem a kérdező, és csak akkor, ha nem lehet egyben felmelegíteni, hanem mindig csak azzal az egy kanállal kell, amit éppen használni akarok. A macerát nem bírom...

De megpróbálom az egészet vízbe tenni, én is köszönöm a tippet.

2011. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!