Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell friss házitejből...

Összefogás kérdése:

Hogyan kell friss házitejből túrót, tejfölt, vajat készíteni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 15:05
 1/8 anonim válasza:
hagyd a tejed megaludni, majd szedd le a fölét, tedd bele egy ilyen kis ruhazsákba, akaszd fel valahová, hogy lecsöpögjön a leve /túró/ :D én is szoktam csinálni
2011. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha áll a tej,akkor a tetejére feljön a zsírtartalom. A legfelső réteg a tejszín,alatta a tejföl.

A tejszínt ha sokáig vered,vaj lesz belőle.

A tejet kissé meg kell melegíteni,hagyni megaludni,és sűrű ruhán keresztül a levét lecsöpögtetni,akkor lesz belőle túró.

Kb.4-5 liter tejből lesz egy kiló túró.

2011. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat, ki fogom próbálni.


Nemrég azt hallottam, hogy a tejet fogyasztás előtt fel kell forralni. Erre miért van szükség?

2011. júl. 21. 20:07
 4/8 anonim válasza:
nem biztos hogy fel kell, én úgy hallottam hogy macskáknak kell, hogy szilárd maradjon a székletük:)
2011. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Állítólag azért kell, ha esetleg olyan baci,baktérium került bele ami nem oda való az elpusztuljon, illetve amiktől hamar megsavanyodna azok a baktériumok is epusztuljanak.
2011. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Odaadod egy szakértőnek, vagy eladod és az árából veszel amit akarsz, még mielőtt megmérgezed, leforrázod vagy összemocskolod magad.
2011. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy régi kérdés,de:

Az én nagymamám mai napig csinál vajat.Kézi köpülővel már nem bírja,de géppel igen.És nem tejszínből,hanem öreg telfölből kell csinálni.Leszedi a tejszínt és elrakja megaludni,majd ha jó,akkor be a gépbe és csinálja.Sajnos én sem tudom megmondani mikor jó,de ő ránéz,megkóstolja,és megmondja,hogy még fél nap,vagy egy nap,vagy már jó,és akkor megy a gépbe.

2011. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az értékes információkat.
2011. aug. 2. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!