Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csipkebogyót hogyan szárítsam,...

Csipkebogyót hogyan szárítsam, és később hogyan tudom felhasználni? (teának áztatva hogyan? )

Figyelt kérdés
Rengeteg csipkebogyóbokor van a közelünkben, gondoltam télen jó C-vitamin forrás lesz.
2011. szept. 16. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia én tavaly csináltam, mert van saját bokrom. Most Szeptemberben kell gyüjteni, aztán én tálcán lecsipkedtem a bogyók végét és szétterítve megszárítottam, néha megforgattam, ha teljesen száraz, akkor én textil zsákba szoktam tenni, de rakhatod zsacsiba is. Tea készítése, ha azt akarod, hogy jó C vitamin dús legyen: 2 literes kancsóban a fogyasztás előtti estén vagy reggelen( 12 órával előtte egy jó maroknyi szárított bogyót teszek a kancsóba és egészen langyos vagy hideg vizet öntök rá, majd lefóliázom a kancsót és hűtőbe teszem, 12 óra múlva műanyag szűrővel mindig egy pohárkával leszűrök és ha a szűrőbe kerül gyümi is azt kicsit bele is paszírozom, mert úgy jobb ízű. A műanyag szűrő az összes gyógynövényre igaz a fém csökkenti a hatásukat. Egészségedre.
2011. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

akkor lesz már jó, ha megcsípi a dér, utána szedd majd le.

szerintem simán kiszárad magától kiterítve száraz helyen. ha gondolod, vágd ketté, csak ne fém késsel!

a legjobban akkor fejti ki a hatását, ha hideg vízbe áztatod egy napig, mert a forróban a c vitamin elillan :D

és hidegen is nagyon finom, jó frissítő :D egy kanál mézzel tökéletes

2011. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Éles kis késsel le kell szedni a húsát hogy a szőrős rész ne kerüljön bele.Persze előbb meg kell mosni. És szellőztetve szárítani amíg csontszáraz nem lesz. Papírzacskóba csomagoljuk. A száraz csipkehúst előző nap este vízbe tesszük áztatni és másnap iható tea lesz.
2011. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet úgy normális teát áztatni ha nem hámozomm le a csipke húsát? A megérett bogyót összel le kell hámozni és szellőztetve szárítani és csontszárazan tárolható papírzacskőban.
2011. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A teának való öszes hatóanyag a húsában van teljesen értelmetlen a magot meg a szőrt áztatni!
2011. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!