Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Maradék tésztákat mire tudok...

Maradék tésztákat mire tudok felhasználni (szárazak, mindegyik zacskó alján maradt egy kicsi)?

Figyelt kérdés
Köretnek való tészták, spagetti stb. Nem levesbetét!
2011. jún. 25. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hm., főzd meg őket, kutyuld össze valamilyen szósszal (Pl. tejszínes-sonkás, darált húsos-pörköltes, paradicsomos-bazsalikomos...), tedd jénaiba, reszelj rá bőven sajtot, és süsd meg.


Fel sem fog tűnni, h másmilyenek. :)

2011. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy:

Főzd meg őket, kutyuld össze, majd: zsírozott, lisztezett tepsibe rakd le, pörgesd meg sóval, öntsd nyakon sűrű palacsinta-tésztával, és forró sütőben, közepes lángon süsd meg. Mint a túrós-lepényt majd kidarabolod.

Egy bableves, vagy gulyásleves utáni nyomtatéknak finom!

2011. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valamikor csináltam olyat, hogy kb. egyforma nagyságúra tördeltem őket, és tarhonya helyett (mellé) krumplis tarhonyaként főztem meg. Csak a vastagságának is kb. egyformának kell lennie. A spagetti-maradék biztosan nem fő meg pl. a fodroskocka tésztával együtt. Vagy olyan sorrendben rakod bele, hogy kb. egyszerre legyenek kész.
2011. jún. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Vagy egy kis poént is lehet belőle csinálni:

Rakott tészta:

Tepsi vagy amiben akarod sütni, az aljára a pöritészta, rá kis pörkölt, vagy milánói szósz. Rá a spagetti, rá a zöldségekből készített szósz, rá a nagykocka, szélesmetélt, vagy ami van, rá tejföl, sajt.

Lehet tálalni viccesen-ki mit szeretne enni, van pörkölt, van zöldséges/vega tészta, van sajtos-tejfölös tészta-

Pepecselős, mármint a tészták külön kifőzése miatt, de ha pl. válogatós embernek tálalod, akkor szerintem így szivesebben veszi, mintha ő maga jön rá, hogy több fajta tésztából van.:)

2011. jún. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél ugyanolyan tésztát és ahhoz hozzá tudod tenni.
2011. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Pöris rakott tésztát csináltam darált húsival, kis reszelt sajttal sütöben átsütve, jó lett! Egyszerre, egy edényben főztem az összes tésztát (lesz, ami lesz, úgyis egyedül vagyok otthon, megeszem alapon :)) Pedig volt közte tojás nélküli és 8 tojásos tészta is.
2011. jún. 26. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy megfőttek mindannyian egy vízben:) Mondjuk gondolom ha véletlen valamelyik még főtt volna tovább, az is megpuhult a sütőben a pöri szaftjától.
2011. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!