Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Könnyezik a szemem amikor...

:) :) :) kérdése:

Könnyezik a szemem amikor hagymát hámozok. Nektek is? Ti mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 15:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Lepucolom a héját és hideg folyóvíz alatt megmosom, majd kettészelem és így szintén leöblítem, így egyáltalán nem csíp a hagyma, illetve csak ritkán, ha nagyon erős hagymafajtát veszek.
2011. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Alig van ember, akinek nem. Én bevizezem a hagymát, de állítólag az is hatásos, ha a szádban vizet tartasz közben. De nekem a legjobb módszer: kontaktlencse :-) Ha bent van a szememben, soha nem csíp. semennyire...mintha répát pucolnék vagy bármi mást...
2011. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát ezzel az a baj hogy engem már az is csip amikor pucolom(mondjuk nem annyira,ugyhogy lehet kipróbálom ezt a lemosós módszert)A multkor próbáltam pont ki azt hogy vizet tartok a számba mert mintha valahonnan rémlett volna hogy volt ilyen de nem igazán hatásos nekem.A kontaklencse az meg nem megoldható.De köszi :)Irjatok még :)
2011. szept. 16. 15:52
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is bőgni tudok közben,és a lemosás sem vált be, így néha megfűzöm a párom, hogy darabolja össze,ha nem, hát marad a sírás.
2011. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
nemtudom,de a tv-ben mindig amikor hagymát pucolnak ilyen úszószemüveget vesznek fel, én még nem próbáltAM,DE HALLOTTAM AZT HOGY EZ HÜLYESÉG MERT AZ ORRUNKON BELÉLEGEZZÜK ÉS NEM KÖZVETLEN A SZEMÜNKET CSÍPI hanem az orrunkon keresztül.(bocsi caps lock,nem akarom kijavítani)
2011. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megpucolva beletenni egy pohár vízbe, és kis idő múlva fölszeletelni. Egyébként a Tuppervareban létezik egy kézi hagymaszeletelő, nem tudom pontosan, mi a neve. Nekem van, és a káposztát, kelkáposztát is azzal szelem föl, vagy ha salit csinálok, a paradicsomot és más apróságokat.
2011. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ne hajolj le hagymavágáskor, hanem tartsd magasan a fejed. Sokan azért könnyeznek, mert szinte belehajolnak a hagymába.
2011. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
En mielõtt fõzök fél óràval elõtte hideg vizbe àztatom. Igy könnyebb megtisztitani a héjàtól is és nem is csip.
2011. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én akármit csináltam nem segített, egyszerűen mindig majd kifolyik tőle a szemem, mert nagyon érzékeny... Egyetlen megoldás: úszószemüveget veszek föl XD Az egész család rajtam röhög, de nem baj, ennyit megér :D
2011. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az uszószemüveg az orrot is védi :D
2011. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!