Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Száraz a pogácsám? Mit lehet...

Száraz a pogácsám? Mit lehet ellebne tenni?

Figyelt kérdés
Tökéletes pogácsát tudok sütni. Bárki kóstolja frissen, melegen azt mondja ennél még nem evett finomabbat. De másnap már annyira száraz lesz hogy kellemetlen enni, ezért sajnos csak frissen jó. Mi lehet a probléma, mit lehet ezellen tenni? Köszönöm.
2011. okt. 29. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először a receptet kellene látni, ahhoz hogy bárki is meg tudja mondani, hogy mi lehet a baj vele.
2011. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a házi pogi sosem marad másnapra puha. mármint az élesztős, kelt pogik. Esetleg tedd azt, hogy még melegen lealufóliázod, vagy neylonozod és abban is maradna. Én minden kelt kalácsot azonnal takarok le, még forrón.
2011. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia semmit nem tudsz csinálni a pogácsák többsége ilyen.

Nekem van 1 receptem 3 napig puha marad a pogi.

Puha sajtos

50 dkg liszt

2,5dkg élesztő

1kávés kanál só

2db kocka ráma

1 tojás sárgája

kevés tejföl

20-30dkg sajt

Ebböl a hozzávalokból az 1 ráma kivételével tésztát gyurunk.Élesztöt a liszbe morzsold el :

Kinyujtjuk és rámát rákenjük a tésztára. össze hajtogatjuk

1 éjszakára a hütöbe teszük,másnap kinyujtjuk és 2-szer 20 perces pihentetéssel hajtogajuk. Kiszagatjuk a tetjét megszorjuk reszelt sajtal.

Nagyon fontos a sütésnél !!! A lényeg az amikor már ugy látod ,hogy 4-5 perc lehet vissza ahoz,hogy kész legyen ki kell venni. Mert a zsiradék miatt tovább sül igy biztos,hogy nem szárad ki,és puha marad..

2011. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

pontosan

a recept nélkül ez megmondhatatlan

2011. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi élesztős pogácsát szoktunk sütni, és másnap is puha. Még harmadnap is tökéletesen fogyasztható. Írd le a receptet, csak úgy tudjuk megmondani, mi a a probléma, mert kb. bármi lehet.
2011. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!