Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tócsnit szeretnék csinálni,...

Tócsnit szeretnék csinálni, de lehet, hogy nem lesz elég lisztem. Rakhatok bele valami mást száraz alapanyagnak? Vagy úgy már nem lesz jó?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam zabkorpát, vagy búzakorpát és az rendben van, elvileg valamelyik fajta reszelt sajt is jó, nem tudom melyik. De hát valami kell hogy összetartsa a cuccot, ez biztos.
2011. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb liszttel is elkészítheted. Én körülbelül 3-4 evőkanálnyi lisztet teszek a kiló krumplihoz meg egy tojást, sót, borsot egyebet semmit, mert a fokhagymát nem bírja az epém. A nagy reszelőn reszelem le a krumplit. Annyira nem is formázom, hadd maradjon jó borzas ropogós a széle.
2011. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 1kg. krumplihoz 1 púpos evőkanál lisztet teszek, 1 tojást, 1 ek. tejfölt és sót. Ha kicsit fel akarom turbzni, akkor egy kevés füstölt szalonnakockát is teszek bele.
2011. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Zalai vagyok, és a krumpliprósza azaz felétek tócsni a következőképpen készül: krumplit nyersen lereszelni, lisztet, kefírt beletenni. Kicsit sózni. Akkor jó ha a massza palacsinta tészta sűrűségű lesz. Tojást nem rakunk bele mert annak már semmi köze a krumpliprószához!Ez az igazi recept!
2011. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha a dödölléről írtok, abba sem kell tojás!
2011. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyike azon étkeknek amikre fokozottan igaz az "ahány ház, annyi szokás" mondás. Más a neve, az alapanyagok nagyjából azonosak , nem érdemes vitázni miatta.
2011. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vita, csak én mint zalai, akiknél ez népi étel, elmondtam az eredeti receptet.
2011. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, megcsináltam, csak kevesebb liszttel, fincsi lett így is! :)
2011. nov. 3. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!