Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Meddig lehet tárolni a felbont...

Meddig lehet tárolni a felbontott habtejszínt? Nem vertem fel az összeset mert nem kellett, de nem tudom h mennyi ideig tárolható még a hűtőben. Esetleg fagyasztóba be lehet rakni? Utána fel lehet verni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
sajnos nem lehet fagyasztani. ha uht. akkor még egy két nap múlva használható. elvileg még akkor is fel kell verődnie, de lehet, hogy jobb lenne, ha valami ételbe használnád el.
2011. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De habtejszínt milyen ételbe használjak? Én csak desszertbe szoktam. Főzéshez főzőtejszínt használok.
2011. nov. 13. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:

amibe főzőtejszínt használsz, nyugodtan teheted a habtejszínt is. még selymesebb, lágyabb lesz tőle a zsírtartalma miatt.

szóval bátran főzd el.

üdv-tejes-

2011. nov. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha le is fagyasztod,akkor már csak gyümölcsleveshez használgatod,mert összeáll,de hő hatására jobb lesz. Most csináltam párizsikrémet fagyasztott tejszínből,és darabos lett kiengedés után,de amint felmelegedett eltűntek a csomók.
2011. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, pár napig, és helyettesítheted vele a főzőtejszínt.
2011. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem ez fura hogy főzőtejszín helyettesítek habtejszínnel, mert az ugye édes, de lehet kipróbálom 1szer. Köszönöm a válaszokat. :)
2011. nov. 14. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:

a tejszín relatíve "édes" mivel nem savanyított termék.a flakonos habsprék vannak cukrozva.

a főzőtejszín is "édes" tejszínből van, csak 20 % zsírtartalommal kifejezetten a tejföl opciójaként,habnak nem alkalmas.

fordítva viszont igaz, a habtejszín kiváló főzéshez is.

gondolj bele, főzőtejszínt az olaszok vezették be 1993-ban Mo-on. (Parmalat)

viszont azelőtt is léteztek tejszínes ételek...:)

üdv-tejes-

2011. nov. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!