Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Le lehet fagyasztani az...

Le lehet fagyasztani az alábbi ételeket? Pörkölt, tejfölös csirke, panírozott sajt, nokedli? Mekkora mennyiséget?

Figyelt kérdés
Karácsonyra akarok majd ilyeneket főzni, de nem lesz rá időm. Elkészíthetem őket előre, ha lefagyasztom? Mekkor adagokat érdemes egybe tenni? Az egészet, vagy csak annyit, amennyi egy evésre elfogy? Ha pl a pörköltet kiveszem, és felmelegítem, utána ugyanúgy használhatom, mintha akkor főztem volna? mármint, ha nem fogy el, újra meg lehet majd melegíteni?
2011. nov. 17. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A pörköltet, nokedlit, panirozott sajtot mindenképpen, a csirkét tejföl nélkül fagyasztanám. Kisebb adagokban fagyaszd le, mert amit kiolvasztottál, azt nem lehet visszafagyasztani, de a kisebb marakékokat másnap még meg lehet enni, ha normál hütöben tudod tartani.
2011. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A pörköltet és a nokedlit lehet fagyasztani, de miután kivesszük, csak 1x melegítjük, többször nem. Szóval kis adagokban fagyaszd.

A tejfölös csirke alatt nem tudom, mire gondolsz.

A panírozott sajtot szintén nem értem. Megsütve gondolod fagyasztani, vagy csak bepanírozva?

Mert megsütve nem lehet.

2011. nov. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fagyasztani akarod,akkor a pörköltet a szokásosnál több zsírral főzd. A nokedlibe pedig több tojást tegyél.

Ha kiveszed a fagyóból,akkor csak annyit melegíts meg (legjobb a mikróban),amennyi megesztek. A többit tedd a normál hűtőbe és este vagy másnap melegítsd csak meg.

Akkor olyan lesz,mintha frissen készült volna.

A tejfölös csirkét viszont,ha nem házi csirke,ne főzd meg teljesen,mert fagyasztva és melegítve szétesik.

2011. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Bolti csirkemellből készül. Ha pörköltet főzök, egy alkalommal 3 napig esszük. Akkor csak egy evésnyit érdemes fagyasztani? A sajtot csak bepanírozom, úgy tenném el.
2011. nov. 17. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A pörköltet ne egyétek három napig, hanem egy napi adagot megesztek, a többit meg két külön adagban fagyaszd le, akkor mindig csak egy evésnyit kell kiszedned.
2011. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A pörköltből már eleve mindig annyit főzök, hogy több adagban, több evésre tudjam lefagyasztani. Mindig csak egy adag fagyasztottat kell utána kivennem és felmelegíteni, a többi lefagyasztott, kiporciózott marad a fagyóban.

Szerintem a nokedlit is ugyanígy porciózva, a csirkére én sem tenném rá a tejfölt fagyasztás előtt, majd csak amikor kiengedett.

2011. nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!