Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan ehetnék rengeteg...

Hogyan ehetnék rengeteg zöldséget?

Figyelt kérdés
Sportolóként "rengeteg" zöldséget kell ennem, de hogyan rakjam össze ezt a zöldséges micsodát? Tippeket várok pl: paradicsom, paprika, hagyma.. keverjem össze/aprítsam fel stv. Nem értek sajnos hozzá :( Köszi előre is!
2011. dec. 5. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
csinálj lecsót salátával
2011. dec. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

reggeli szendvicshez egyél nyersen paprikát, paradicsomot, salátát, retket, uborkát, hagymát stb

ebdéhez párolt brokkolit, répát, borsót, lencsét, gombát stb, nyers saláta rá egy kis joghurtos öntet-fejessaláta, reszelt nyers répa, cékla, paradicsom, paprika-sárga, zöld, piros, hagyma nyersen, borsó párolva

rizshez keverj mexikói köretet

paradicsomsaláta, savanyúkáposzta, céklasaláta, fejessaláta stb

csirkemell gombás-répás-paradicsomszsószban sütve, húshoz, halhoz sütve répa, cékla, sütőtök, főzelékek hozzá natur csirkemell, hal stb

ha rakott ételt csinálsz pl rakottkel, krumpli, akkor pl én úgy szoktam hogy a rakottkell alulra, majd rizs darált csirke/puylkahús, majd hagymasor, egy sor főtt tojás(ami 2-3db tojás) majd megint a kel majd rizs darálthús joghurt vagy tejföl paradicsom, hagymakarika+reszel sováyn sajt, töltött zöldségpl tök, hagyma, pari darálthússal, tojással, sajttal, túróval stb

gombapörkölt, borsópörkölt, egy egy répát elrágcsálsz, cékla, sütőtök, savanyúkáposztát egy kis csemegének eszel

zöldséglevesek sok fajta zöldségből

2011. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En nem gyozok ennyi zoldseget megenni, igy inkabb ezeket lenyomom az omega juicegepen. Eleg draga befektetes, de megeri, mert nagy mennyisegu zoldseg levet tudod lejuicolni es meginni, sot ha a rostbol visszapakolsz egy kicsit a lebe, akkor rostot is viszel be es nem kell mindet kidobni. En igy fogyasztok naponta 4-5 repat, egy marek petrezselyemzoldet, egy citromot, egy almat, 3-4 zellerszarat meg amilyen salata van otthon. Ennyi zoldseget 'normalis' allapotaban nem tudnek megenni.
2011. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
minden ételhezehetsz zöldségeket!!! köret helyet friss zöld salátákat,
2011. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb, ha zöldséges ételeket eszel. Például rizs helyett egy az egyben mehet a hús mellé a párolt zöldségköret. Még finomabb is :)

Az is jó, ha bármilyen salátát készítesz, gondolom erre gondoltál. Ezekben az a jó, hogy nem lehet elrontani. A paradicsomot, paprikát, uborkát, hagymát én félbe szoktam vágni, aztán a felet "felfélkarikázom". A hagymát utána érdemes egy félórára-órára ecetes vízbe áztatni, ha nem akarsz csípős lehelletet, de ha nem zavar, akkor ez el is maradhat. Aztán belerakod a zöldségeket egy nagy tálba, lehetőleg akkorába, amekkorába kétszer is belefér, és mehet rá egy kis só, bors, bármilyen fűszer (pl. bazsalikommal nem nagyon nyúlhatsz mellé, de később másokkal is kísérletezhetsz), kicsi olívaolaj, épp csak annyi, amennyit sok keveréssel el tudsz oszlatni rajta, és citromlé. Ilyen salátából akármennyit meg lehet enni :)

2011. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! (ha van még tipp, örömmel fogadom)
2011. dec. 6. 17:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a rántottát is telepakolom hagymával és paprikával:)) Ha szeretném a gombát, azt is raknék bele. Már a tojás is laktatóbb így.
2011. dec. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mustafa33 ***** válasza:
elsősorban harapni kell, azután nyelni.☺
2011. dec. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Bruschetta! :)
2011. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
finomak, én is köszi
2012. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!