Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bébiételes üvegbe szeretnék...

Bébiételes üvegbe szeretnék dzsemet tenni. Hogy tudom jól lezárni?

Figyelt kérdés
A saját kupakja úgy tudom nem zár jól vissza.Lehet ilyenkor celofánt venni hozzá?Vagy hogy?
2011. dec. 18. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamikor dupla celofánt és befőttes gumit használtunk, amikor még nem volt csavaros tető. Szerintem most is jó.
2011. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ha ezekre a konzervekre gondolsz, azoknak jól zár a fedelük.Én vizet teszek az üvegbe és mikróban felforralom, majd forrón színültig töltöm és még forrón lezárom.Ha felbontod és nem használod el mindet viszonylag rövid távon akkor egy kis darab pezsgőtablettát érdemes dobni a tetejére egy-két csepp vízzel, hogy CO2 képződjön és úgy visszazárni.Természetesen bármi jó, a hangsúly a CO2- van.Ha tartósítószert is teszel bele, akkor nyilván erre nincs szükség.
2011. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A celofánnal egy a gond:sehol nem találtam már ilyenkor.Én pedig most fogok készíteni,karácsonyra,ajándékba :)

Akkor próba szerencse,marad a kupak...Remélem nem lesz vele gond!

2011. dec. 18. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor a kupak alá tégy egy sor (vagy szükség esetén 2 sor) folpackot, azzal már biztosan lezár.
2011. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon egyszerű a dolog, feltöltöd vízzel és megnézed, hogy szivárog e, én nem teszek alá semmit, jól zárnak ezek a csavaros tetők, ha nem sérültek.
2011. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3ból 2 kifolyt...na nem bej,úgyse akarjuk sokáig tárolni,gondolom pár napot azért így is kibír.
2011. dec. 19. 08:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Én anno úgy tanultam, hogy azokat nem lehet még egyszer felhazsnálni, meg nem bírnának ki még egy hőkezelést...a jelek szerint mégis.

Bocs az offért.

2011. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát, az-az igazság, hogy konkrétan nem gyerektápos üveggel próbálkoztam, csak úgy gondoltam, hogy ha más konzerveknél működik,( mármint, hogy jól zár ), akkor ezeknél is.
2011. dec. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!