Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha a burgonyapürét sütőbe...

Ha a burgonyapürét sütőbe rakjuk, milyen lesz az íze, állaga?

Figyelt kérdés

Kiszárad? Gazdagabb lesz íze? Kap valami plusz ízt? A River cottage-os műsorban kaptam el, hogy az ürge mindenféle párolt zöldségeket rakott a tepsi aljába, leöntötte sajtszósszal, és a tetejére krumplipürét halmozott. Én hasonlót szeretnék, csak egy kis csirke mellett is adagolnék a zöldségek mellé. :) Oda kell figyelnem valamire? Még kezdő házi"ember" vagyok. :)


25 F


2012. jan. 11. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A sült krumpirüre nagyon finom. Más néven: Hercegnő burgonya ( [link] ).

Tojássárgát kell a püréhez adni és akkor megfelelő lesz az álaga a sütéshez. Nem baj ha nem csinálsz belőle rózsákat, nyugodtan öntheted a tepsis kaja tetejére.

Szerintem a csirkemellet nagyon vékony szeletekre vágd fel/kloffold és csöpögtesd le jól sütés előtt (ilyen formában a krumpli sokkal nehezebben szívja a nedvességet, ha egyáltalán szívja). Így biztos átsül annélkül, hogy megégne a krümpli.

Sok sikert :)

2012. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A teteje megpirul, és a sült ízzel finomabb lesz.

Én a helyedben krumplikását használnék. Krumpli aprórametélve, sóval, és annyi vízzel, amennyi ellepi, puhára van főzve. Mikor megfőt, csak a víz fele van róla leszűrve, majd azon nyomban, még forrón, a vízzel együtt összetörve. Majd ez a kása van bekeverve lisztel, és az egész egy kicsit még főzve. Ha teljesen kihűlt, lehet használni.

Különösen finom tepsiben vékonyan szétterítve, és sütőben megpirítva, sült hagymával, és/vagy savanyúsággal (savanyúkáposzta,uborka) tálalva.

2012. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

sok ilyen recept van, hogy krumplipürével vonjuk be, és úgy sütjük meg pl, kész pörköltet, darálthúst (fűszerzett)

persze zöldségekkel is lehet variálni. a lényeg, hogy ne nyers legyen a "paplan" alatti hozzávaló, a "paplan" csak süljön , piruljon együtt vele.ízre nagyon finom ,az biztos.extra tipp, a megsült krumplipaplanra egy kis reszelt sajtot is szórni, és még 2 perc a sütőben...:))

2012. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes tippet. Megfogadom őket. :)
2012. jan. 11. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!