Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Készitett már valaki házilag...

Készitett már valaki házilag joghurtot? Hogy csináltátok? Milyen lett az ize és az állaga?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,h a joghurt egy bizonyos acidophilus baci van és azt szaporitják tejben.Ha veszek a patikában ilyen baktériumot és beoltom vele a tejet,akkor rendes joghurt lesz?
2012. jan. 13. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én már régen itthon készítem.

Egy liter házi,vagy magas zsírtartalmú tejet (legalább 2,8-ast) melegíts fel 50 fokra. Nem kell felforralni! Önts bele egy pohár natúr,élőflórás joghurtot. (A probiatikus nem jó) Fedd le az edényt,és tedd száraz dunsztba. (Tekerd körbe egy pléddel).

Kb. 18 óra múlva kész. Akkor keverd újra össze,ha akarsz,tehetsz bele friss vagy mirelit gyümölcsöt.

Hűtőben egy hétig is eláll.

2012. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudsz otthon is csinálni, ahogyan az első válaszoló is írta. Sőt kefírt is lehet ugyanígy csinálni. Tartós tejből nem lesz jó, de sima 2,8-a tejből nagyon finom lesz.

Csináltam már camambert sajtot is itthon. Vettem egy jó minőségű camambert, natúr kockasajtot tettem egy jól záródó műanyag dobozba. A sajtok tetejére egy apró darab camambert tettem. Nagyon finom lett.

2012. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:

Hogy van, hogy van?

Hol érik, meddig áll, stb. stb. Érdekel!

2012. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tedd egy akármilyen edénybe, takard le és hagyd kint a konyhaasztalon. Az a lényeg, hogy ameddig meg nem alvad addig ne tedd hűtőbe. Meleg hely kell a gombák szaporodásához.
2012. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!