Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan javitsam az ivóvizet...

Hogyan javitsam az ivóvizet otthon. Ötletek?

Figyelt kérdés
èn filterezett vizet iszok. De néha már unom. Az állando àsványviz költséges és nem egészséges. Mijen ötleteitek vannak. Ugyértem valaki pár csepp citromlevet tesz bele. Valaki édesiti. Meg valami!
2012. febr. 6. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

tea


Mindenképp ajánlott felforralni a vízet.

Sok féle tea van. Én pl nem szeretem sokáig áztatni (1-2 sec, csak amíg kis színe lesz).

2012. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
van egy nagyon drága ilyen szűrőberendezés,amit a csapra kell rászerelni,és állítólag javítja a vízminőséget,de hát nem tudom...
2012. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van. [link]

Csak ajánlani tudom. Nem drága, a víz tényleg jóízű lett.

2012. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

A sima víznek mi a baja? Rossz ízű, vagy a mikroszkópban láttál valami nem tetszőt?

A víztisztító gépek az áltudomány nagyszerű eszközei, ajánlom a szörpöt bele, szódát, esetleg sört.

2012. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nálunk nagyon klóros ízű a víz, csak így iható. Egy 5 tagú családnál már igen tetemes összeg az ásványvizet megvenni...
2012. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és hogyan szodazzam? A vizminöség nem rosz, csak unom a sima vizet, de tul szörpözni se akarom. A tea meg a viz utàn iszom. Csak azt akarnam hogy reggel üditöbb legyen a viz. Jegezni is probaltam, amig a torkom bele nem fajdult
2012. febr. 6. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


A víztisztítók sok fontos ásványi anyagot is eltávolítanak a vízből, ami Magyarországon nagyszerűen pótolná a szükségleteket, mivel legtöbb helyen minőségi ásványvíz tulajdonságaival rendelkezik a csapvíz. A közhiedelemmel ellentétben nem a Duna vize folyik a hálózatban.

2012. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 doboszoli ***** válasza:
Hiszti!!!!
2012. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk borzalmas az ivóvíz, régebben mikor ide költöztünk gyakran volt, bogy barna víz folyt a csapból, és hasmenést kaptunk tőle állandóan. Csak az őslakosok bírják meginni, az új "jövevények" megbetegszenek tőle. Azóta felújították a rendszert, előtte volt egy tisztítás is. Addig ásványvizet ittunk, a tisztítás után pedig csapra szerelhető víztisztító rendszert vettünk. Most már új a vízvezetékrendszer, de mi továbbra is maradtunk a víztisztítónál. Igazából soha sehol nem szerettem a csapvizet, mindig klórosnak éreztem, nem tudok egy jóízűt inni belőle.


Hogy konkrétan válaszoljak a kérdésedre, én is a szörpöt tudnám ajánlani, ez a legegyszerűbb megoldás a víz ízesítésére, és ma már lehet kapni egészségesebbeket is, nem csak az agyoncukrozott löttyöket.

2012. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Fogsz pár gyümölcsöt és leturmixolod és levével felöntöd. Limonádé citrommal.
2012. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!