Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Olívaolajat le lehet fagyasztani?

Olívaolajat le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
És ha nem, salátán kívül mihez lehet még felhasználni? Tudtommal sütni nem lehet benne (no meg ahhoz drága is..)
2012. febr. 9. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Lefagyasztani nem szokás, nem is tesz neki jót és nem is érdemes.

Mellékesen lehet sütni is benne, de nem úgy, hogy az olajban úszik a kaja, hanem keveset használsz egyszerre és azon párolod meg az ételeket. (Lásd olasz konyha - ott ugyanis kizárólag olivaolajjal sütnek-föznek.)

2012. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

halálos vétek bármilyen növényi olajat fagyasztani, vagyis teljesen felesleges. az olivát főleg salátátákhoz használják, de párolni is is lehet benne zöldségeket, sovány húsokat, a tésztékat is lehet meleg olajba beleforgatni. valóban a mediterrán konyha alapanyaga, de minden háztartásban előfordul már manapság.

a bő olivaolajban való sütés tényleg nem előnyös, sőt káros is lehet.

olvass egy kicsit utána és sokmindent megtudhatsz róla.

ha van olivaolajod, okosan , ésszerűen használd fel.

üdv.

2012. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fagyasztva kell tartositani. Kinyitas utan az üveget hüvös, szaraz helyen allni kell hagyni, mint mas olajakat is.

En is azt vettem eszre, h hamarabb lejar, mint amennyit hasznalok. (Tekintettel arra, h ferjem nem szereti salataban, igy neki-nekem külön kell, es erre ritkan van idöm...)

Gyakorlatilag mindenbe hasznalhatod, amibe mas olaj kell. A hidegen sajtoltra van irva, h nem javasolt melegiteni, ezt sztem vagy salatahoz, vagy olyan etelhez lehet, amibe fözes utan teszed az olajat. Pl. levest fözök (termeszetes eredetü) levesporbol, ebbe a vegen belekeverem, hogy a zsirban oldodo vitamin is felszivodjon a szervezetbe. Bebietelek csinaltam meg ugy, hogy miutan kesz volt a püresitett etel, kis olivaolajat kevertem bele (az elöbbi leveshez leirt okbol).

Vizben parolt zöldseget is gyakran fözök, köretkent husok melle, ezeket parolas utan kis olivaolajjal meglocsolom. (Persze csak az en adagomat tudom, de talan Neked jo ötlet...)

Hidegkonyhat is lehet csinalni olivaolajjal, paradicsom, paprika, fetasajt...stb füszeres olivaolajban "erni hagyni", en igy csinalnam, sztem igy csinaljak.(?)

2012. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hülyén hangzik, de ezen kívül a lehető legjobb testápoló! Teljesen természetes, nincs benne kőolaj, parfüm, semmi, ami káros a bőrödnek, hajadnak.
2012. febr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, testápolónak, hajbalzsamnak is hasznos, és tökéletesen vegyszermentes. Babaápolásra is ez a legjobb szer.
2012. febr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!