Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tizenhét deka csirkemájból...

Tizenhét deka csirkemájból mit készíthenék két főre?

Figyelt kérdés
Van itthon fagyasztott egy kilós is, de az meg sok lenne. Sóskát készítenék sós vízben főtt kruplival, de valamit jó lenne adni hozzá. Mit kezdhetnék ezzel a kis mennyiségű csirkemájjal? A legjobb ötleteket díjazom!

2012. márc. 8. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy kicsit darabold össze: egy fél májat vágj 2-3 darabba. (Ekkor már egy kicsit többnek tűnik)

Készíthetsz belőle feltétnek resztelt májat (hagymás zsíron átforgatva, törtpaprika, bors, felengedve, megfőzni)

Vagy: lisztbe forgatva bő zsírban (olajban) megsütöd, amikor kiszedted belőle, rányomsz és összekavarod egy adag fokhagymával és kis időre beborítod. Feltétnek ez is jó, a sóskához és a főtt krumplihoz szerintem ez is megy.

2012. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Szerintem csinálhatnál a csirkemájjal egy kis pörköltöt.
2012. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Annyira kevés ezekhez a tippekhez. Én inkább arra gondoltam, hog mivel lehetne felturbózni, hogy egy picit több legyen. Nem vagyunk nagy étkűek, sőt!
2012. márc. 8. 13:09
 4/15 anonim ***** válasza:
rántva talán többnek tűnik. felezd el őket, úgy több darab:))sóskához nagyon finom lenne.
2012. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
egy kis hagymával együtt párold puhára, fűszerezd, nyomkodd szét villával, majd keverd össze szintén összetört krumplival.finom lesz a sóska mellé, és így szaporább is, mint külön.
2012. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Csinálj belőle resztelt májat és szaporítsd borsóval, vagy gombával!
2012. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A 17 dkg máj, akármit is csinálsz vele (belőle), mindig is csak 17 dkg marad! :)))


Sóska nélkül más kaja:

Süss szalmakrumplit, tedd a lapostányér egyik felére.

A májat forgasd lisztbe, azt is süsd meg, rakd a tányér másik felére.

A lisztben forgass át egy adag szálára vágott vöröshagymát, és süsd meg ropogósra, ezzel beborítod a krumplit és a májat, megszórod borssal és törtpaprikával. Egytál ételnek szoktam csinálni. Én szeretem így is.

2012. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Én a helyedben készítenék egy ízlésetek szerinti gazdag zöldséglevest májgombócokkal - ahhoz igazán elég!

2,5 dl tejbe beáztatsz 2 zsemlét,a csirkemájat elkaparod, megpirítasz egy vöröshagymát egy kis olajon. A kinyomkodott zsemlét, a májat, egy tojást egy kis zöldfűszerrel (pl. petrezselyem) és 2 ek. zsemlemorzsával összedolgozod. Ha nagyon lágy lett, jöhet még egy kis zsemlemorzsa. Lobogó vízbe szaggatva kb. 10 perc alatt kifő, aztán a gazdag zöldséglevesbe téve tálalhatnád. Az ún. "ínyenc zöldségkeverékben" (mirelit) sokféle zöldség van, nagyon gyors, de finom leves készíthető belőle.

2012. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Borsóval, gombával??? Hiszen sóska és krumpli mellé adnám.
2012. márc. 8. 13:32
 10/15 A kérdező kommentje:
Jaj, nem lesz leves. 18 óra felé ér haza a férjem. Csak sóska lesz krumplival és az a kis szerencsétlen szösszenet máj valamilyen formában.
2012. márc. 8. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!