Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet friss paradicsomot...

Lehet friss paradicsomot belekeverni a rizseshúsba? Finom lesz vele vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A rizses hús hívők több szektákra oszlanak. Én azok közé tartozom, akik egy hagyományos pörkölttel kezdik.

Azaz megfonnyasztok egy közepes fej hagymát, dobok rá felkockázott paradicsomot, összeforralom, s mehet rá a husi. Teszek bele egy csíkokra vagy karikára vágott zöldpaprikát is. A vége felé sózom, borsozom, s szóróm rá a pirospaprikát, s keverem össze a rizzsel.

Mások pedig így készítik: hagyma-hús-paprika-só-rizs.

2012. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a pörkölt fázisban szoktam bele tenni egy meghámozott paradicsomot és egy paprikát.

nyers cikkekre vágott paradicsommal még nem próbáltam.

szerintem egy finom paradicsomsaláta jobb lenne hozzá, mint belekeverve.

de ez csak az én ízlésem:)

2012. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már készen van, csak gazdagítani szeretném. Akkor lehet hogy zöldborsót keverek bele, az már bevált egyszer :)
2012. ápr. 5. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az elején azzal kezded, akkor lehet neki adni egy rizses lecsó jelleget, de nyersen csak eláztatja a rizst. Akkor inkább kis ketchup, de csak csínnyán. :)
2012. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utólag már ne gazdagítsd, mert csak rontasz rajta. Kecsöpp-lecsöpp a lehető legrosszabb, szerintem. Teljesen más karakter. Nem lehet bele olyan keveset tenni, amely nem vinné el az étel karakterét.

A friss saláta viszont jó ötlet. Akár egy sima fokhagymás paradicsomsali, de minden más friss saláta is jó hozzá.

2012. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a "kecsöp" dolgot visszavonom. Pláne hogy sokszor szinte édesre + fűszeresre csinálják.

12:56 voltam.


Lehet hogy butaság, szóval ne hallgassatok rám, de ha kis hagymát és/vagy paprikát dinsztelnél, az talán gazdagítja kicsit.

2012. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!