Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit adjak a gyereknek reggelir...

Mit adjak a gyereknek reggelire és vacsira? Egy féle szalámit eszik meg, gabonapelyhet sem eszi már meg pedig 5 féle van. Tej, kakao, joghurt már ezeket sem akarja megenni. Ebéddel is gondba vagyok vele.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 19:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

ha éhes lesz majd megeszi, nem kell ezt túlparázni, nem kell ilyen olyan különleges kaja, lényeg hogy változatos legyen

lekváros/mézeskenyér+karamell/tejeskávé

töpörtyűskrém/fűszervajak/vajkrémek+retek

melegszendvics ketchup/majonéz

főtt virsli+mustár

főtt tarja/párizsi/kolbász/sonka+uborka

különféle sajtok+paradicsom

kakaóscsiga/lekváros/túróstáska+vaniliástej

kalács/kuglóf+kakaó

májkrém/tömlős sajtkrém+uborka

körözött/tojáskrém+retek

bundáskenyér reszelt sajttal

olajos hal/tonhalkonzerv

tükörtojás+paradicsom

főtt tojás+mustár+uborka

szalonnás-kolbászos rántotta

gyümölcsös müzli+tej

joghurt+korpás keksz+méz

2012. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy válogatós, a gyerekek ösztönösen tudják, mi a jó nekik, amire szükségük van, bár ezzel sokszor én is így vagyok.

Ki kellene vizsgáltatni, hogy nincs-e tejérzékenysége, talán azért nem akarja a tejféleségeket megenni. Én évekig nem tudtam tejet inni, mert viszkettem tőle, hányingerem volt utána, most megiszom és nincs bajom.

Zsírban lesült húst sem eszi meg? Tojást is lehet változatos formában készíteni. Kisebbik fiam évekig minden reggelire tükörtojást evett, nem csináltam belőle gondot.

2012. ápr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a palacsinta mindig megy (sós-édes).

Házi hot-dog / pizza.

Vont be a főzésbe és akkor majd eszik. Nekünk bevált.

2012. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Rántotátt ,virslit megeszi de mindig ugyanazt nem kaphat.Lekvárt semm eszi meg!
2012. ápr. 24. 12:53
 15/19 A kérdező kommentje:
amugy 36 hónapos!
2012. ápr. 24. 12:54
 16/19 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5éves ugyan így volt.Egyszerűen nem akart semmit megenni.Egész nap elvolt egy joghurttal és két deci tejjel.Nem foglalkoztam vele egy idő után.Majdnem két hétig csinálta,aztán egyszer csak nekiállt enni.

Ne kínálgasd előbb utóbb megunja és fog enni.

2012. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2012. ápr. 24. 21:44
 18/19 anonim ***** válasza:
dettó ugyanez volt nállunk is és nem anék pofont érte,és nem válogatós.nálunk elmúlt szerencsére,megpróbáltam játékosan adni neki,szuper kis katonákat csináltam és az úgy finomabb volt mintha csak eléteszem,a felvágottakból napocskát csináltam és az is finomabb volt :))
2012. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

36 hónapos???aszta...na ezt sem láttam még így leírva:D


Amúgy annyira vicce, hogyha a kérdező a gyermekvállalás témakörbe írta volna ki, totál más válaszokat kapott volna:)

2012. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!