Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudnátok tipikus katonaételeke...

Tudnátok tipikus katonaételeket és menzai ételeket mondani a 70-es 80-as évekből vagy akár még régebbről?

Figyelt kérdés

Milyen ételek voltak a Magyar Néphadsereg konyháján és az iskolai menzákon?


Én a 80-as években voltam gyerek és így a suliban a főtt marha megysszószal és a szalontüdő voltak a kedvenceim. Katona nem voltam, de hallottam legendákat a gulyáságyúban főtt babgulyásról és a reggeli pótkávéról.


2012. máj. 1. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebédre:

Pörkölt tarhonyával

Tökfőzelék fasírttal

Grízes tészta lekvárral

Vadas hús zsemlegombóccal

Tejbegríz

Rántott leves

Finomfőzelék (nem tudom miért finomfőzelék a neve, én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ezt szereti!)

Szilvás gombóc

Meggyleves

Krumplis tészta, káposztás tészta

Reggelire:

Bácskai felvágott üres kenyérrrel brrrr....

Zsíroskenyér hagymával

Zsemle vagy kifli kockasajttal

Főtt tojás vajas kenyérrel

Én ezekre emlékszem...

2012. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

finomfőzelék tényleg tipikus. ezt a leírást találtam róla.

A finomfőzelék nevet valami nagymama találhatta ki, akitől unokája századszor kérdezte meg, hogy: mi lesz az ebéd? Valószínűleg a nagyi nem akart mást, csak a kertben éppen megtalálható friss zöldségekből egy jó főzeléket készíteni és gyorsan rávágta ezt a nevet, hogy a gyerek ne nyaggassa tovább. És a gyerek valószínűleg jó étvággyal megette. Tapasztalati tény ugyanis, hogy a jó borsós-répás-karalábés főzelék hatéves korig nem utálandó a gyerekeknél, aztán a közétkeztetés megteszi a magáét és ennek hatása kitart a sírig.

2012. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Helló! Az elsőnek üzenem: Már nem emlékszel, a húskonzervre, amit úgy hívtak, hogy gyík hús?
2012. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Menzán sokszor volt még paradicsom leves, betű tésztával, pirított máj, főtt krumplival, rizottó / hű, de utáltam / kelkáposzta főzelék, jó zsíros oldalassal.
2012. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minivaj,brómos tea,bár tagadták, de tapasztaltam magamon. Páncélos(húskonzervek)amik a hűtőházakban már lejártak.
2012. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elsőnek üzenem, hogy én imádom a finomfőzeléket, ellenben én sem ismerek mást, aki szeretné. :)
2012. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én spec majdnem minden kaját imádok - a főzelékektől a belsőségeken, brokkolin, spenóton, stb. át... mindent, ha jól van elkészítve.
2012. máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a finomfőzeléket!:)
2012. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A finomfőzeléket én is szeretem.

Az elnevezésnek valami hasonlót gondoltam, mint amit az egyik válaszló írt, csak épp úgy hogy kérdezi a gyerek hogy Na de anyu ez milyen főzelék?Se nem borsó, se nem répa akkor mi? Finom főzelék édes fiam! :)

2012. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mustafa33 ***** válasza:
Mikor előszor találkoztam a finom főzelékel, azt mondtam, fene a gusztusát annak aki keresztelte.
2012. máj. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!