Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudnátok tipikus katonaételeke...

Tudnátok tipikus katonaételeket és menzai ételeket mondani a 70-es 80-as évekből vagy akár még régebbről?

Figyelt kérdés

Milyen ételek voltak a Magyar Néphadsereg konyháján és az iskolai menzákon?


Én a 80-as években voltam gyerek és így a suliban a főtt marha megysszószal és a szalontüdő voltak a kedvenceim. Katona nem voltam, de hallottam legendákat a gulyáságyúban főtt babgulyásról és a reggeli pótkávéról.


2012. máj. 1. 17:38
1 2
 11/13 mustafa33 ***** válasza:

Menzán is, katonaságon (nem a magyarban) is olyan töltött paprika, paprika nélkül aminek kéthetes mosogató csutak szaga és íze volt. Nem tudom hogy csinálták. Paradicsomos káposzta egy darab zsíros cafattal. Szárított krumpliporból krumplipüré - atomkása rántott parizerrel. Savanyú lencse főzelék sült parizer szelettel. Száraz borsó főzelék sült sonkaszelettel. Ami jó volt - hasé - szétkeverve sült darált hús belekevert tojásal ehez pirítós kenyér.

Úti napi kaja: zöld ráolvasztott müanyag fóliába csomagolt négy konzerv - egy vagdalt hús, egy pástétom, egy babgulyásszerű valami, egy konzervdobozban csokoládé keksz és rágógumi.

2012. máj. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 mustafa33 ***** válasza:
58%
Ha konyhások voltunk és megettük a húst, a kopaszoknak kirántott papírszalvétát sütöttünk. Jó vastag - háromszor panírozott bundában. Próbáltak volna reklamálni. ☻
2012. máj. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A tipikus menzaételekkel sem az a baj, hogy azok amik azok, hanem nem mindegy, hogyan csinálják meg őket. Otthon anyu sem csinált különb dolgokat, mint a menza, viszont minden rendben volt velük! A főzelék rendes, füzerezettség optimális, só is, zsírossága is. A zöldségek nem fásak, meg ilyenek.
2013. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!