Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Aki házi tejet vesz és forral...

Aki házi tejet vesz és forral otthon: Miben tároljátok forralás után a tejet? Miben teszitek a hűtőbe?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nekem kimondottan van egy tejes fém lábasom, amiben felforralom és ha kihűt, abban is teszem el a hűtőben.


Ha több tej van, akkor van egy tejes üvegem (tesco-ban lehet kapni), és abba töltöm a tejet + a tejes lábasban.

2012. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így helyes, hogy kifejezetten csak tejforralásra használt lábasban forralni, ha másra is használod, lesül, lekapja az alját az edénynek. Kihűlés után szabad csak a hűtőbe tenni, jó a lábasban is, de jó egy üvegben is. Lényeg, hogy minden esetben be legyen fedve, mert a tej magába szívja, nem tudok hirtelen jobb kifejezést, a szagokat a hűtőből, és nem jó, hogy utána mondjuk gyulai kolbász íze lesz.
2012. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi csak régebben vettünk házi tejet, de pont úgy jártunk el mindig, ahogy az első is írta.
2012. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanúgy. Azzal az eltéréssel, hogy nekem erre a célra 1 jénaim van rendszeresítve, és abban soha semmi más nem készül, nem tárolok benne, csak tejcsi!
2012. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én közel 20 éve hordom a házi tejet, de még sosem forraltam még fel csak úgy nyersen isszuk.
2012. jún. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha sok a tej, akkor mindenképpen a tehénnel együtt kell betenni a hűtőbe. Úgy sokkal tovább friss marad
2012. jún. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
műanyag palackban :) felforraljuk egy alumínium lábasban ha kihűlt pedig bele a pet palackba (ásványvizes üvegek amelyek el vannak mosva és minden héten másikba) :DD
2012. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!