Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A húshőmérőt hogy kell használni?

A húshőmérőt hogy kell használni?

Figyelt kérdés
Tehát nyilván, beleszúrom a húsba. Na de hány foknál jó a hús? Meg jól működik egyáltalán?
2012. jún. 10. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
82 foknál jó a hús. Ha órás a hőmérő, akkor egy kicsit pontatlan. Ha digitális, akkor meg bizonyosodj meg, h az elemek fel legyenek töltve.
2012. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egy hústűt beleszúrsz a húsba,és nem folyik ki belőle lé,akkor jó. Ehhez nem kell hőmérő.
2012. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Egyébként eszembe se jutott ilyet használni, tudom én magamtól is, hogy mikor jó, csak tegnap láttam a tescoban, és kíváncsi voltam, hogy hogy működik. Én azért nem merném egy ilyen hőmérőre bízni a sültemet :)
2012. jún. 10. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is csak azért tudom, h hogy kell használni, mert egy idősekotthonában dolgozom és néha be kell segítenem a konyhán. Nálunk kötelező mérni és lejegyezni a hőmérsékletet. Viszont otthon én is érzésre, szúrásra megyek.
2012. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes, azt elárulod, hogy miért kell lejegyezni, hogy hány fokos?
2012. jún. 10. 14:49
 6/6 anonim válasza:

A homerot kalibralasa jeges pohar viz es -1 vagy 0 vagy +1 elfogadott. Ha ennel tobb vagy kevesebb akkor rossz a ho

mero. A haccp alapjan a homersekletet fel kell jegyezni 75c felett jo a husoknal. Altalaba a hus legvastagabb reszenel kell beszurni es ott kell merni.

2012. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!