Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A kukacokat is belefőzitek a...

A kukacokat is belefőzitek a lekvárba? Ill. a kukac által megzabált részeket (cseresznye)?

Figyelt kérdés
Már herótom van a válogatástól, undorító!!! Tuti, hogy ide gyűltek a világ legrondább kukacai!! És még mindig rengeteg van ebből a rohadt cseresznyéből!
2012. jún. 11. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor magozom a cseresznyét, kipöckölöm belőle a kukacot. A megrágottat eleve nem teszem bele.
2012. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Hát én inkább ki dobnám az egészet úgy ahogy van. De ha van gusztusod belefőzni akkor egészségedre csak lehetőleg másoknak ne adj abból a lekvárból.
2012. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Akkor b@sszál a lovak közé, ne ide írogass! :D


Én azt a megoldást találtam ki erre, hogy nem főzök be cseresznyét. Az íze se olyan, meg sokszor tényleg kukacosak a jó érettek.

Meggyet főzők, lekvárnak, meg szörpnek. Isteni íze van, nem olyan gyenge, mint a cseresznyének.

És elég savas ahhoz, hogy elkerüljék a kukacok. :)

2012. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De édesek-kedvesek vagytok, köszi a válaszokat! :)

Cseresznyénk van, ezért azt főzök be. Eddig Pipőke módjára kiszedtem a kukacokat meg a kukacos részeket, de gondoltam, hátha másnak van valami praktikája. Azért ide írogattam, kedves harmadik válaszoló. :) A lovakat neked ajánlom inkább. ;)

2012. jún. 11. 12:38
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Áztasd be a cseresznyét egy vödör vízbe, és kijönnek belőle a kukacok.
2012. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
De emberek, mire találták ki a vegyszeres védekezést? Csak évi két, azaz kettő alkalommal kell lepermetezni és lám nincs ill. alig férges gyümölcs! És nem veszélyessebb a szervezetre, mint az elfogyasztott agyonvegyszerezett kenyér!
2012. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába áztatom. :( Valóban jönnek ki belőle a dögök, de még mindig marad a gyümölcsben. Ragaszkodnak hozzá!


A vegyszerezés nálunk nem pálya, nagyon kicsik még a gyerekek. (Természetesen kenyérből is a legjobbat kapják. :)) Akkor már inkább a kukacok, meg a babramunka.


KÖszi ismét a válaszokat, a hasznosaknak természetesen ment a pont! :)

2012. jún. 11. 13:25
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
A permetezéstől nem lesz semmi baja, csak "jó" időben kell permetezni, szóval érteni kell hozzá. A szüleim mindig permeteztek, hogy egészséges legyen a gyümölcs, most is van gyümölcsünk, az is permetezve volt, amikor az kellett, nem lett semmi bajom tőle, pedig nagyon kicsi gyerekként is sok gyümölcsöt ettem. Minden attól függ, mivel permetezel, mennyi ideig van a gyümölcsön, mennyi időt kell rajta állnia, és hogy mikor lehet enni, stb. Szóval érteni kell hozzá.
2012. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted? ... kukac által megzabált részeket...

Amit a kukac már megevett, azt is be akarod főzni? De hogyan? Kiköpeted vele?


Egyébként ha veszek akárcsak egy kilót is a zöldségesnél, és már kb. 3-4 szemet kukacosnak találok, akkor inkább az egészet kidobom, mint azt a sok gusztustalan jószágot egyem cseresznye gyanánt.

2012. jún. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, kiköpetem velük... :)


Permetezős válaszolónak igaza van, elismerem, de mi így döntöttünk, hogy nem vegyszerezünk.


S ha már írtam, hadd írjam meg, hogy túl vagyok a nagy befőzésen, fantasztikus lett a lekvár! :) Az áztatás végül egészen bejött, csak sokáig kellett áztatni.

Köszönöm a segítségeteket, válaszokat, véleményeket! :)

2012. jún. 12. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!