Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zöldség, gyümölcsdísz készítés...

Zöldség, gyümölcsdísz készítésének mi a technikája?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik, amikor különféle alkotások láthatóak gyümölcsből, zöldségből a tányéron. Hogyan lehetne egyszerűbb dolgokat megtanulni? Milyen eszközök szükségesek hozzá?


Aki csinált már ilyeneket, kérem, segítsen benne. Pontozok mindenkit, aki segít!


2012. júl. 17. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

ez maga a zöldség-gyümölcsszobrászat, de azért egyszerűek is vannak.

a kerek dolgokat pl paradicsom, retek éles, hegyes. késsel a derekánél cikkcakkban középig körbe bevágod és kettéveszed. már is egy műalkotás.

csemegeuborkát hajszálvékonyra szelni, de az egyik végén egyben hagyni, majd legyezőszerően szétnyitni.

citromszeletet, uborkaszeletet egy ponton középig bevágni, majd megcsavarni. megáll szépen és mutatós.

hirtelen ennyi:)

2012. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, igen!!! Ilyenekre gondolok!!


Köszönöm első válaszoló, ment a pont is!!

2012. júl. 17. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

elnegyedelsz egy almát, de nem kell a magházát kivágni

pár mm-enként bevágod majdnem az aljáig, majd szétcsúsztatod

fogsz egy epret, a zöldjét nem vágod le. hosszában elfelezed, bevágod, de a csumája felől nem vágod át teljesen, majd szétcsúsztatod oldalra

illetve a már említett cikkcakkos technikával készített kivi

én ezekkel szoktam feldobni a tortákat

[link]

2012. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

vágsz egy vékony szelet sárgadinnyét, feltekered úgy hogy a rétegek csak épp hogy takarják egymást. fogpiszkálóval összetűzöd és belenyomsz a közepére egy eltérő színű szőlőszemet

szerintem nagyon mutatós!

2012. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, aranyosak vagytok!!!! Pontoztam mindenkit. :-)))
2012. júl. 18. 06:37
 6/7 A kérdező kommentje:

A sárgadinnyéset nem tudnád képben bemutatni? Nincs előttem, hogy hogyan néz így ki.


Van olyan hely, ahol ilyen technikákat leírnak, és kép is van hozzá?

2012. júl. 18. 06:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Írd be, hogy gyümölcsszobrászat, vagy zöldségszobrászat, rengeteg oldal és kép feljön.Jó böngészést:)
2012. júl. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!