Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Létezik olyan fűszertartó,...

Létezik olyan fűszertartó, ami nem fém? Amit bele tudok rakni a levesbe és az egész fűszereket abba rakom?

Figyelt kérdés
Gyümölcsleves van nálunk majdnem minden héten, de olyan idegesítő, hogy mindig találkozom egy szegfűszeggel. Teatojásba nem akarom rakni, mert az fém és nem szívesen főzöm bele a levesbe...
2011. jún. 3. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi a baj a fémmel? Ha a teában jó, akkor jó a levesben is, nem?

Egyébként nekem ilyen van: [link]

Tök jó, mert az egész nagy fűszerek is beleférnek. De soha nem gondolkoztam azon, hogy ártana.

2011. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Le is szûrheted, de egy kis gézbe is belekötheted és utàna kidobod.
2011. jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na de azert a levesben tovabb fonne, mint a teaban, nem?
2011. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És azt tudod, hogy a műanyagból hő hatására kioldódnak veszélyes anyagok?
2011. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem is műanyagra gondoltam, hanem textil félére...

Amit az egyik válaszoló írt, a géz lapot ki fogom próbálni, ha nem találok speciálisan erre a dologra semmit...

Köszi mindenkinek!

2011. jún. 3. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mióta eszemet tudom ilyen kis fém tojásba rakjuk a húslevesbe való borsot meg egyebeket, és eddig még nem lett tőle bajunk...

A géz amúgy nekem furán hangzik, mi lenne ha egy tea filtert mosnál ki, vágnál rajta lyukat, majd kötnéd meg? Az biztos hogy főzhető anyagból van :)

2011. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a géz lap nem rossz ötlet.
2011. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni olyan teászacskót/filtert, amibe a szálas teát kellene rakni - jóval nagyobb, mint a szokásos filter, és papirszerü anyagból van. Én ezt használom a levesbe a füszerekhez, és utána zacskóstól kidobom az egészet.
2011. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!