Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lágytojás felnyitása?

Backinblack kérdése:

Lágytojás felnyitása?

Figyelt kérdés
Mivel lehet szépen felnyitni egy lágytojást? Késsel leütni a tetejét, vagy hogy lehet gusztusosan?

2012. aug. 9. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Muszáj, hogy a héjában maradjon?
2012. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet kapni speciális tojás nyitó kést.

De mi simán kis kanállal megtörjük a tetejét és kibontogatjuk.

2012. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi is megkocogtatjuk a tetetét kés nyelével, lyukat készítünk rá, és kiskanállal kikanalazzuk.

késsel nem merném lecsapni:)

2012. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy szoktam, hogy kiskanállal ráütök, és leszedegetem :) Csakhát sokszor kilöttyen...
2012. aug. 9. 16:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Próbálhatod úgy is, hogy nem a tetejét töröd be, hanem oldalt körben.

Aztán mondjuk egy kiskanál nyelével beleszúrsz egy helyen, hogy kilyukaszd a megfőtt fehérjét.

És utána, mint egy nyers tojást mikor felütsz, a lyuknál fogva egyszerűen kettészeded.

Egy kis tálba belecsurgatod a sárgáját, és a kiskanállal kikaparod a fehérjét.

Szerintem ez a leggyorsabb leghatékonyabb módja, hogy megpucoljunk egy lágytojást.

2012. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doboszoli ***** válasza:

Miután imádom a lágytojást:

A forrástól 4 percig főzött tojásokat hideg vízbe merítem, majd az ALJA felől(a légkamránál) kiskanállal betöröm, és a héját annyira leszedem, hogy a kis kanál beleférjen.

Egy-két elegáns mozdulattal a belsejét kivájom, majd sóval, apróra vágott hagymával, tört paprikával megszórom, puha kenyérrel, tunkolva fogyasztom.

2012. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Doboszoli: muszáj volt ilyen szemléletesen leirni, hogy hogy szoktad? MOst kénytelen vagyok fözni magamnak miattad.


KÖSZI!!!!

2012. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 doboszoli ***** válasza:

Kérlek!

Egészségedre!!

2012. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!