Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mire használhatom a tejsavót?

Mire használhatom a tejsavót?

Figyelt kérdés
Inni nem akarom. Valami olyan receptet szeretnék, amibe sok kell belőle.
2012. szept. 6. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ordát készíthetsz belőle. Az úgy megy, hogy a savót felteszed főni, mikor forr pár csepp citromlét vagy ecetet (pár csepp)teszel hozzá, attól feljön a tetejére az orda, azt leszeded szűrőkanállal, és lecsepegteted. Elhasználod palacsintába, vagy körözöttnek, vagy puliszkához.
2012. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ha van, azzal sütök pogácsát, kalácsot, kiflit, sőt már savós bagellt is csináltam. Egészen különleges lesz a kelt tészták íze és állaga, ha tej, víz helyett savót használsz.
2012. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja: ha sok van, fagyaszd le. Én sokszor csinálom. Ha kell, előtte való nap átteszem a mélyhűtőből a sima hűtőbe. Tökéletes lesz felolvadás után.
2012. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mustafa33 ***** válasza:

Most miről beszéltek? Mit lehetne a savóból csinálni? Nem tartalmaz sermmit. A savó az ami marad azután, hogy a megsavanyodott tejet hagyjuk tovább megaludni és ebből felmelegítés után kicsapatjuk a túrót amit lecsorgatunk. Ez után marad egy átlátszó savanyúszagú vízszerű lé. Ez a savó amit a malacnak adunk. Ebből csinálják az úgynevezett "reggeli italt" amitől már néhány cigánygyerek éhenhalt.

Vagy a savanyú tejet hívjátok savónak? Na az nem az.

Vagy az írót ami a tejszín vajjá köpülése után marad vissza? Az sem az.

2012. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne és igen, arra gondoltam amit írtál.
2012. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, mondjuk az első válasz az egyértelműen hülyeség. nem tudom, miért áll 100%-on.
2012. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!