Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Savanyúságot szeretnék készíte...

Savanyúságot szeretnék készíteni. Használhatok szalicil helyett Nátrium-benzoátot?

Figyelt kérdés
Használhatok a betiltott(szerintem hülyeség) szalicil helyett nátrium benzoátot? Esetleg többet- vagy kevesebbet kell belőle a savanyúság készítésénél rakni?

2012. szept. 8. 19:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A timsót gyerekkoromban apukám arra használta, hogy ha borotválkozáskor megvágta magát, akkor egy ilyen szappan nagyságú darabbal húzta össze a sebet. Erre mondta, hogy "timsó" Lehet, hogy nem is az volt?:)
2012. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
De az volt, összehúzta az ereket, így vérzéscsillapító volt.Később már kis rúdban is lehetett látni a borbélyoknál, ahol borotválták a vendégeket:)
2012. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

9. Válaszoló:

"szalicil egyébként patikákban kapható, az ízületi-reumatológiai, fájdalomcsillapító gyógyszerek alapanyaga szalicilát...vagy vegyük csak az Aspirint, Cataflamot és társait."


Igen, csakhogy az nem ugyanaz a vegyület, mint a szalicil, csak hasonló, de éppen ez a kis különbség egész más hatást okoz. Mert ha netán Aszpirin helyett szalicilt szedne be valaki, akkor az gyógyszerként nem hat, viszont egyéb mellékhatásai vannak.


"Tudom, mert sajna allergiás vagyok rá, így képben kell lennem."


Amire te allergiás vagy, az ezeknek a vegyületeknek közös alkotórésze, de ettöl még nem ugyanaz a kettö.


"Szóval, ami gyószegyer alapanyag, nem hinném, hogy méreg."


Hallottál már olyat, hogy valaki mérgezést kapott gyógyszertöl? Akár hiszed, akár sem, a gyógyszerek többsége méreg!!!

2012. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!