Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tortaformában is süthetek...

Tortaformában is süthetek rakottkrumplit?

Figyelt kérdés
Koleszos vagyok, nincs tepsim csak egy kerek tortaformám. :D Működhet a dolog? Ilyen a formám: [link]

2012. szept. 17. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Van-e valami használati utasításod, hogy hány fokig használható a tortaforma? Azt tartsd be! Próbáld ki!

Csak annyi vesztenivalód van, hogy utána nem süthetsz benne tejes-vajas tortát, hanem csak más rakott húsos, zsíros ételt. Tortára úgyis ritkábban van szükség.

2012. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyszer sütöttem tortát, évfordulóra. Azóta nem.. szóval ja. :D Okés, akkor holnap rakott krumpli lesz az ebéd. :D
2012. szept. 17. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy használhatod. Egyszerűen béleld ki alufóliával, vajazd ki és akkor utána is süthetsz benne tortát is.
2012. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy egy sima zománcos lábasba is teheted a rakott krumplit, nem törvény a tepsi, sőt ennél a kapcsos tortaformánál jobb is lenne, mert ennek nagyon vékony az alja és mire megpirul a krumpli teteje, félő, hogy az alja megég. Egy jénai is jó volna, de gondolom, hogy nincs. Próbáld lábasba,ha van olyan, amelyiknek nem műanyagból van a füle.
2012. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan süthetsz benne, de ne kapargasd az alját kanállal vagy késsel mert utána minden leragad benne, inkább műanyag kanállal szedd ki belőle a kaját.
2012. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Naná hogy használhatod.Bármiben süthetsz ami hőálló.Vannak azok az alutálcák, ha én koleszos lennék és kis adagot készítenék akkor vennék olyanból egy pár darabot.A legjobb az lenne benne hogy még mosogatni sem kellene.Csak megeszem belőle, és kidobom.Tudom tudom nem egy környezet kímélő megoldás..:)
2012. szept. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a forma tökéletes, de mivel bevonatosnak tűnik, valóban érdemes teljesen kibélelni alufóliával, nehogy megkarcolódjon.a fóliát is kend ki zsirdékkal (gondolom olajod van), mert rásülhet anélkül.

amúgy a lábas is tökéletes rakottkrumplihoz. azt csak ki kell kenni zsiradékkal, aztán mehet a sütőbe.

egy tanács, ha a tortaformában csinálod. ahogy kiveszed, tedd hidegvizes konyharuhára és az oldalát is tekerd be így. ha egy kicsit lehűl a hidegborogatástól, sokkal könnyebben kijön, és egyben is marad.

2012. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Lábasom nincs. Egy kis fazék van, abban levest, főzeléket szoktam csinálni meg egy wook, abban meg a többi mindent. :D

Akkor megnyugodtam, lesz tortaformából rakottkrumpli. :)

2012. szept. 18. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Várjuk a beszámolódat a sikerről!

Írd meg a következő tortasütés eredményét is!

:-) Még az is lehet, hogy a kolbász aromájú, hagymaszagú citromtorta a legjobb afrodiziákum.

2012. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!