Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy normál méretű tortaformába...

Alaszka kérdése:

Egy normál méretű tortaformában hány tojásos piskótát kell sütni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 22:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
kb. 20 cm átmérőjű forma. Csak nem tudom hogy hány tojásból csináljam, hogy szép nagy legyen, de még beleférjen.
2012. aug. 28. 22:18
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem maximum 6 tojásból, én amúgy 4-ből szoktam, nekem is normál van. Ez nem jön fel a tetejéig, de teljesen átsül, és megfelelő méretű lesz (pl tortának), háromba tudom vágni.
2012. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is már sütöttem benne, akkor 6 tojásból csináltam, fel is jött a széléig, de visszaesett kicsit, és csak kettőbe tudtam vágni... Most pedig szép magasat szeretnék. Ha pl. 8 tojásból csinálom, átsül??
2012. aug. 28. 22:30
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnos még nem csináltam ennyiből, de ha alacsony lángon sütöd a megfelelő ideig, akkor biztosan. Kísérletezz kicsit, és ne nyitogasd a sütő ajtaját, stb.. :)
2012. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jól sütötted meg. Ha jól megsül akkor nem fog úgy összeesni. Ne fém pálcávak nézd h jó-e hanem fával.
2012. aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én ezt a fajtát szoktam (4 tojásos) mostanában 20 centis formában sütni, elég sokára sül át, de jó magas lesz és 3 részre lehet vágni, sütés után a tortalapot a formával együtt lefordítom egy sütőpapírra és így hagyom kihülni, nem esik össze.
2012. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lemaradt a link:

[link]

2012. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A 20 cm-es tortaforma 8 db normál méretű tojáshoz van méretezve. Valamint sütés után ne vedd ki rögtön a kizárt sütőből, hagyd nyitva az ajtót, és 5 percig maradjon. Így nem éri közvetlen a hidegebb levegő és nem löttyed vissza.

/maszatka/

2012. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 29. 20:43
 10/15 anonim válasza:
61%
Én 10 tojából szoktam, megvárom míg teljesen kihül, és utána szépen el lehet vágni 3 részre. ( egy cukrász válasza )
2012. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!