Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ma vettem mákot és itthon...

Ma vettem mákot és itthon vettem észre, hogy étkezési, nem darált! Megpróbáltam kávédarálón megdarálni, de ugyanolyan maradt. Hogyan és mivel kell a mákot darálni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg kávédarálóval is lehet, csak akkor érdemes egy kanál mák és két kanál cukor keverékét darálni. Vagy mozsárral.
2012. szept. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy van.. Sima kávédaráló+cukor, de először csak keveset tegyél bele, a többet nem biztos, hogy darálja...
2012. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a porcukor darálón szoktam ledarálni,szintén úgy ahogy már írták, teszek hozzá egy pici cukrot, akkor nem ragad bele.
2012. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is mák+plusz egy kis cukorral működik a 100 éves kávédarálóval is. simán, a mák olajtartalmától, csak nyúzta, és odaragadt az oldalához, mint egy massza.
2012. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a mákot préselve kell darálni, mintegy szétpasszírozni a mákszemeket, ezért a legjobb a mákdaráló. (neked nyilván nincs, azért kérdezed). A kávédaráló akkor hatásos, ha borzasztó éles kés van benne, ami szét tudja vágni a pirinyó mákszemeket. Próbáld mozsárban összenyomkodni előtte.
2012. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Idős nénitől tanultam hogy a mákot ha nincs mákdarálód sem pedig mozsarad a egyszerűen, gyorsan befőttesüveggel tudod ehetővé varázsolni.Ahogy előttem is írták szinte össze kell nyomni.Ezért hát a mákot teríts ki egy deszkára vagy a tiszta konyhapultra.Fogj egy sima oldalú befőttesüveget és hengergesd a mákon erősen, alaposan és egyenletesen mindenhol.Amikor az üvegre már tapad a mák rendesen kész is vagy.Csak fel kell szedni. Sokkal jobban megőrlöd így mint a kávédarálóban.
2012. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos jó ez az utolsó módszer is, de én mire ezzel megdarálnám lehet a kedvem is elmenne a mákevéstől :)
2012. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megoldottam úgy, hogy olyan sütit sütöttem amihez nem darált mák kellett. De maradt még és kipróbálom a befőttes üveges módszert is.:-)
2012. szept. 24. 08:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet csinálni főzött máktölteléket is, ahhoz nem kell ledarálni a mákot. Keress rá.
2012. szept. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!