Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Darált hús fagyasztható,...

Darált hús fagyasztható, ugyanolyan minőségű lesz? Egészségtani, biológiai szempontból sincs semmi baja?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ha akciós 100FT-tal olcsóbb egy 500grammos kiszerelés, hogy érdemes-e, vagy kevésbé olyan egészséges, és akkor ne spóroljam meg azt a 100-ast, vegyem frissen?
2012. ápr. 19. 10:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, én 5-10 kg veszek, amikor akciós.
2012. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy fagyasztható...semmi baja nem lesz. Ugyanolyan, mint a friss, amikor kiolvasztod. De ha csak 100 Ft-tal olcsóbb, mint a friss, akkor miért nem a frisset veszed? Ha féláron lenne, akkor oké, de 100 Ft ide vagy oda már nem számít.
2012. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
nekünk tele van a fagyasztónk darált hússal.pedig kilóját csak 350 forintért vesszük.:D
2012. ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Nyugodtan lefagyaszthatod, semmi baja nem lesz.

Inkább azt nézd meg, hogy nem azért akciós-e, mert jóval több benne a zsír, mint a nem akciósban.

2012. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ízre nem sok különbség lesz.

"Egészségtanilag" van némi kockázata, mert a darálás miatt hatalmas felületen képesek elszaporodni rajta a baktériumok, de nekem eddig még soha, semmi bajom nem volt belőle, sose romlott meg.

Amire érdemes odafigyelni:

Ne pakolj sokat egymásra a fagyasztóba, (amíg meg nem fagy) mert úgy sokkal hamarabb lehűl, és megfagy. (utána már összezsúfolható)

És felengedés után ne fagyaszd vissza, mert az újbóli kiengedést már lehet, hogy nem éli túl. Tehát inkább kisebb adagokban fagyaszd le, úgy nem kell fölöslegesen nagy csomagot kiolvasztani.

2012. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

5. vagyok, illetve még egy kockázat, ami sajnos sokkal reálisabb, mint a fagyasztó ártalmai.

Az akciósok sokszor azért azok, (főleg multiknál) mert már nem frissek, vagy tele van ipari szalonnával. Mindkét esetben sokkal hamarabb romlik meg, erre nagyon figyelj!

2012. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

semmi baja nem lesz.

Én azért óvatos lennék az "akciós darált hússal" lehet, hogy olcsó, de a zsírt és maradékot szokták beledarálni. Egyszer vettem, az másnapra mászott. Szóval én maradok annál,hogy kiválasztom a húst a hentesnél és ledaráltatom

2012. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen akciós előre csomagolt darált húst sosem vennék. Pláne ha halvány rózsaszín, ezek általában olyanok, mert inkább a zsíros részeket, cafrangokat darálják le.
2012. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

a kérdésre konkrétan a válaszom, hogy semmi bajod nem lesz tőle, ha friss az ominózus darált hús, és azonnal lefagyasztod.

én is vettem már, de sajnos , olyan az állaga, mint a kenőcs... csupa zsír, fasírtnak is pocsék volt.

maradok a friss húsnál, amit otthon darálok le, mégha 200 ft-tal drágább is kilója.

2012. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A Sparban előre csomagold radált húst szoktam venni, csak van hogy egyik héten 400Ft, a másik héten 500Ft és arra gondoltam, akkor miért ne fagyaszhatnám le?
2012. ápr. 19. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!