Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha veszek mondjuk csirkemell...

Ha veszek mondjuk csirkemell filét a boltban akkor hány napig tarthatom a hütőben? Lefagyasztani nem akarom mert mert egy héten belül szerintem megesszük.

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
2 napnál tovább nem tartanám. De mondjuk ha megveszem kedden és csütörtökön csinálom én még akkor is berakom a fagyasztóba a húst. Nem bízok ha nem házi hús,ki tudja a boltokban is mióta áll? Főleg csirke olyan hamar büdösödik.
2012. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták, max. 2 nap. De ne nylonzacskóban tárold, hanem tedd ki tányérra és úgy takard le, hogy kicsit szellőzzön. A legbiztosabb azonban a fagyasztás. Este előveszed, reggelre kienged.
2012. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak azt nem tudni, hogy a boltban meddig állt, de azt méginkább nem tudni, hogy előtte, hol, meddig állt.


Persze ha úgy nézed, hogy eléggé friss, és egyébként is sütni akarod, akkor legalább sózd be, az egy kicsit megnyújtja a tárolási időt.

2012. nov. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindig azonnal beteszem kisebb adagokban a mélyhűtőbe, amikor kell, vagy előzőő este kiveszem a fagyasztóból. vagy felhasználás előtt hideg vízbe teszem és kb 1 órán belül már készíthető állapotban van.
2012. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha friss csirkemellfilét veszek pl pénteken és vasárnap akarom megcsinálni, akkor nem fagyasztom le, de így is a hűtő hátsó falához teszem. ha pl szerdán szándékozom megfőzni,akkor már megy a fagyóba.

ha vákumfóliásat (védőgázast ) veszel, azon rajta van a hűtőben tarthatóság dátuma, aszerint dönthetsz, meddig garantált a minősége.

2012. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most jöttem haza, a lépcsőházban szentségel a szomszédasszony, hazahozott a boltból 4 db. csirkemell-filét. Kibontja, 3 db. friss és gyönyörű, a 4.-iknek már illata van!

A multi, ahol vette, kint a város szélén, kb. 1,5 km kerékpárút!

2012. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!