Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen fuszerekkel izesititek...

Milyen fuszerekkel izesititek a kaposztas eteleket (lent)?

Figyelt kérdés

sziasztok

kulfoldrol irok

magyarorszagon tobbszor ettem etteremben kaposztas eteleket.

meg tudnatok mondani milyen fuszereket hasznaltok a kaposzta izesitesehez? foleg az edeskaposztanak volt egy nagyon erdekes ize s nem tudtam beazonositani a fuszereket. etteremben hiaba kerdeztem ra, ott nem arultak el. igy hozzatok fordulok, kedves haziasszonyok es fozocskezni szereto holgyek es urak.

koszonom elore is a valaszokat!



2012. nov. 9. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legáltalánosabb a köménymag, ezt minden káposztás ételhez "illik" használni, mert segit megelöznia felfújódást.

Emellett a legtöbben babérlevelet, szemes borsot is adnak hozzá.

Ha konkrét ételnevet irsz, akkor könnyebb segiteni.

2012. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Párolt káposztát én úgy készítem,h.legyalult káposztát karamellizált cukorra teszek párolni.Só,bors,kömény.
2012. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha káposzta-saláta volt zölden, akkor só, szemesbors, köménymag és babérlevél, majd ha ebben összeért, akkor ebből ki, és átrakni síma cukros-ecetes saláta-lébe.


Ha dinsztelt-káposzta saláta volt, akkor a fűszerek ugyanez, de a babérlevél elmarad. Dinsztelés után (amikor már puha) kevéske ecettel, vagy citromlével locsolod meg.


Persze, ha nem salátaként etted, hanem pl. húsos-káposztának, vagy káposztás-tésztának, vagy bármi másnak, akkor lehet még ezen túl más fűszer is benne.


Valóban, írd meg, hogy mit ettetek, akkor konkrétabban tudunk válaszolni.

2012. nov. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csombor vagy más néven borsikafű
2012. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!