Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen fűszerrel ízesítitek a...

Milyen fűszerrel ízesítitek a pacalpörköltet? Mi az ami nagyon nem való bele?

Figyelt kérdés
A Szomszédommal van nagy vitám, ennek eldöntéséhez kérem a segítségeteket.
2012. máj. 1. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Babérlevél,fokhagyma, vöröshagyma, szemes bors, Ezeket én mindig az elő főzésnél teszem bele. Amikor pörkölnek rakom már fel tehát az utolsó fázisról beszélünk, akkor, lepiritott hagya, füszerpaprika, só, bors, fokhagyma, csipős paprika estleg kevés pirosarany.

Persze az is :kérdés ,hogy az előfőzés során miket tesznek bele ,vagy amikor már pörköltnek teszük fel :Melyik részröl vitatkoztok ?

2012. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, a második fázisról, amikor már meg van abálva.

Én egész köményt kipattogtatok a hagymán, Ő majorannát rak bele.

2012. máj. 1. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se köményt se majorannát nem szokás bele tenni .

Ahány ház annyi szokás.

Mi Tolna megyében igy csináljuk ahogy irtam. Ettöl függetlenül szerintem biztos ,hogy amit ti csinálotok az is finom..

2012. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint apukámtól a következő kép tanultam:


2kg pacal

1kg hagyma

0,5 kg zsír

1 nagy doboz pörkölt kocka

2 üveg félédes vörösbor

annyi víz hogy ellepje

só, bor, paprika


A hagymát a zsírban üvegesíti, majd a hagymáról a sok zsírt leönti (ő szerinte ha kevés zsíron van pirítva a hagyma édes lesz), rárakja a pacalt, átforgatja, pirospaprikával megszórja, felönti a borral, meg annyi vízzel hogy pont ellepje.Sózza, borsozza, beleteszi a kockát és fedő alatt készre főzi.


Én már ennyire nem bonyolítom, eleinte én is így csináltam.Mostmár kockát csak akkor használok ha nincs paradicsom, paprika, ha ven azt teszek bele 2-2db-ot, ha nincs kockábol csak 2-3 db-ot.

És én teszek bele majorannát.

2012. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az enyémek szeretik.

egy kiló tisztán számolt pacalhoz, két nagyobbacska hagyma,két főzőkanál zsír ( kb 15 deka) szezonban 1-1 paprika, paradicsom (hámozva ez utóbbi), minőségi pirospaprika, csipetnyi őrölt kömény, bors, 2 gerezd fokhagyma, kevés majoranna.

sűrű, tunkolható szaftja legyen.

sóban-vízben főtt krumplival vagy csak friss ropogós fehérkenyérrel, savanyúsággal.

mellé teszek csípőspaprikát, az erős fiúknak:)

2012. máj. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A klasszikus pörkölt ízesítői:

só, paprika, fokhagyma, kömény, (én őröltet használok) és bors, (bárki, bármit is mond :))

Az alapot füstölt szalonna zsíron kell kezdeni, ez szintén nagyban beleszól az ízébe.

De én is többször, egymástól függetlenül találkoztam már ezzel a majorannás változattal.

Sőt, egyszer még olyat is láttam, hogy a vége felé zeller zöldet is vágtak bele. Hát elég érdekes volt. :)

Viszont ez a majorannás nekem bejön. Nem tudom, honnan terjedt el ez a szokás.

Arra gondolok, hogy a sertés belsőségeihez illik a majoranna, pl. resztelt máj, vagy tojásos velő, és és többen gondolhatták, hogy akkor kipróbálják marha belsőséggel is...

Amúgy szerintem illik bele, jó bele egy kis illatos frissítő zöldfűszer, főleg ha az orrodban maradtak a kezdeti szagok. :)

2012. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 doboszoli ***** válasza:
100%

Szerintem.

paprika, kömény, fokhagyma, majoránna, őrölt bors.

Igen, a majoránna a belsőségek fűszere is.

Amúgy főzésről, ízlésről, ha azt szándékosan teszik,(értsd:úgy szeretik) kár vitázni.

A "mellényúlás", túlbonyolítás más kérdés...

2012. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki válaszát.

Szerencsére csodálatos idő van, lehet bográcsolni, hétvégén megismételjük.

2012. máj. 2. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!