Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ki, hogy szokott teát készíteni?

Ki, hogy szokott teát készíteni?

Figyelt kérdés
Vízforralóval, vagy teafőzővel? Hogy jobb?

2012. nov. 19. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Forralóval és főzővel is. Reggelihez, vacsorához, ha az olyan, hogy iszunk hozzá teát, akkor teafőzővel általában fekete teát, esténként, amikor beszélgetünk, kártyázunk, játszunk, akkor forralóval gyümölcsteát, ilyenkor mindenki más ízűt iszik, és csak egy bögrényit csinálunk egy fajtából. Főzővel egy liter lesz kb.

Leginkább télen van ez így.

2012. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mikróban. 1,5 literes kancsóba teszek cukrot, citromlét,teafiltert,meleg vizet és öt perc alatt kész.
2012. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy lábasban vizet forralok, lekapcsolom a gázt, utána mehet bele a 2 filter, édesítő, citromlé.
2012. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A vízforraló és a teafőző jó megoldás. Mikrót viszont soha ne használj, mert a tea füvet tönkre teszi!
2012. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elektromos vízforralóban felforralom a vizet, mindenkinek a csészéjébe rakok olyan filtert/teafüvet, amilyet éppen inni akar, és a felforralt vizet ráöntöm. A filterek egy csésze teára lettek kitalálva, így teljesen felesleges kancsóban elkészíteni a teát.
2012. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tetro ***** válasza:
Ha filteres, akkor külön bögre, ha szálas tea, akkor teás kancsó, de mindkét esetben vízforraló.
2012. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Régen gázon kannában vízmelegítés, majd a csészében vagy teáskannában levő fűre/filterre ráöntöttem.

Koliban ugyanez vízforralóból.

Mostanában gázon nem melegítek, ha sok kell akkor vízforraló, de leginkább 1-1 pohár vizet megmelegítünk a mikróban, utána bele a tea. Mondjuk én ezt sokáig utáltam, sok áramot fogyaszt, lassan melegszik, nem is lesz rendesen forró a víz, csak a párom így szokta meg, szerinte ez a gyors, kényelmes, meg nem kell semmit sem locsolgatni, pakolgatni. (kicsi a konyha, a vízforraló szekrényben van) Most meg már én is így csinálom a filteressel.

2012. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én most tértem át a vízforralós megoldáshoz és tök jó. :) Nagyon gyorsan felforralja a vizet. Egyébként most lehet, hogy hülyének néztek, de most egy kis boldogság érzés fogott el, mármint azzal kapcsolatban, hogy mindenki különböző módszerekkel készíti és ez szerintem tök jó. :D Ez tetszik, hogy mindenki a maga kis megszokott módszerével csinálja, hiszen mindenki különböző. :)
2012. nov. 20. 13:21
 9/11 anonim ***** válasza:
lábasban gázon forralok félliter vizet , mert egy tea nekem 2 filteres félliteres bögrés adag :)))
2012. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teafőző :) Praktikusabb.
2012. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!