Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet szárított gyümölcsö...

Hogy lehet szárított gyümölcsöket csinálni? Szárított banán meg hasonlók?

Figyelt kérdés
A patkányom magkeverékében voltak szárított banánkarikák, meg nem tudom még mi, nagyon tetszik neki az ilyesmi, lehet csinálni valahogy normál banánból otthon ilyet? Mi kell hozzá, hogy kell csinálni?
2012. dec. 18. 11:39
 1/4 anonim válasza:
banán.felkarikázod és kiszáradnak egy idő után.szerintem én a narancsot meg almát hasonlókat így csinálom.
2012. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
aszalógéppel, vagy nagyon alacsony fokozaton kb 40-50 fokon sütőben is lehet vele próbálkozni.a vízelvonás a lényeg, és az sok időbe kerül...
2012. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sütőben rácson lehet bármilyen gyümölcsöt aszalni. Arra kell figyelni, hogy nagyon alacsony legyen a hőmérséklet és a sütő ajtaját kicsit nyitva kell hagyni, mert különben a távozó gőz miatt könnyen megfőhetnek az aszalódás helyett.
2012. dec. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom sütőben. Ha simán kint hagyom, akkor nem szárad meg, azt már próbáltam.
2012. dec. 18. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!