Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lejárt szavatosságú tésztát...

Lejárt szavatosságú tésztát felhasználhatok?

Figyelt kérdés

Nincs felbontva.

8 tojásos óföldeáki szarvacska tészta.2012.09.27-én járt le.

(kismama vagyok)



2013. jan. 3. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Ne kockáztass...
2013. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Én simán megfőzöm,lejárati idejét komolyan csak a tejtermékeknek veszem igazán,többi ránézésre.

De kismama még nem voltam,lehet akkor figyelnék nagyon.

2013. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
[link] (alul találod a tésztát)
2013. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Elég sok idő telt már el szeptember vége óta, ezért nem főzném meg. Inkább gyúrj magadnak frisset, vagy kavarj 1-2 tojásból nokedlit, mint egy lejárt szavatosságú valamitől bajod legyen. Ha pedig valami miatt nem tudsz készíteni frisset, akkor kotorj elő egy adag rizst, vagy kölest, még mindig jobb!
2013. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nincs a száraztésztának. régen amit a sok tojás idején meggyúrtak, selyempapíron szárítottak, vászonzacskóban tartottak szellős helyen, azt is hónapokig tárolták, és főzték meg minden gond nélkül.

és nem írtak rá szavidőt.

Szóval sezrintem teljes nyugalommal használd fel.

2013. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Persze, régen tudtuk, hogy miből készült a szülők, nagyszülők által készített száraztészta, tarhonya stb.

Most honnan tudod, hogy miket raknak bele, ami miatt ráírják, hogy egyáltalán van szavatossági ideje!


Pár évvel ezelőtt azt hittem, hogy hátast dobok, amikor a kristálycukron is szavatossági időt olvastam!

Hát akkor a száraztésztánál már csak-csak figyeljünk oda!

2013. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
100%
Tárolástól függ. Száraz helyen féregmentesen tárolva évekig eláll. Minden árusított éllemiszernek muszáj meghatározni a szavatosságát. De ha nem dohos, nem "mozog"☺, és csontszáraz akkor ehető.
2013. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A száraz tésztákon csak MINŐSÉG megőrzési idő van fel tüntetve.

Azon túl nem azt jelenti romlott, csak lehet szárazabb, szétfőhet, vagy íztelenebb. (színt veszíthet)

A "szavatossága lejár", az azon túl nem ehető! (de még azt is..)

2013. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!