Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Felhasználhatom a lejárt...

Felhasználhatom a lejárt szavatosságú főzőtejszínt vagy ne?

Figyelt kérdés
Nincs felbontva, az egyik augusztusban, a másik pedig még júliusban járt le.
2012. szept. 28. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyisd ki, kóstold meg, ha nem darabos nem savanyú,nem büdös akkor akár fel is használhatod.
2012. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy nem verődik fel, de tejföl helyett felhasználhatod.
2012. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szavatosság nem azt jelenti, hogy onnantól kezdve rossz, savanyú, vagy penészes. Azt jelenti, hogy odáig első osztályű (minőségét megőrzi), utána már nem garandálják azt a minsőséget. Persze egy idő után nyilván megromlik.


Meg kell kóstolni, az emberi érzékszervek nagyon kifinomultak, érezni lehet, ha már nem jó.

2012. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A főzőtejszínt nem is lehet felverni, mert nem annak való. ételek sűrítésére, ízesítésére való opcióként a tejföl mellett.

Ha UHT. és nem volt felbontva, simán elhasználhatod tejföl helyett bármibe, bár nem savanykás, mivel tejszín...

A szavidők minden esetben túlbiztosítottak a gyártó védelmében.

-tejes-

2012. szept. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megkóstoltam és teljesen jó az íze. Amúgy igen, UHT és nem volt felbontva. Azt hiszem elhasználom holnap. Köszönöm!
2012. szept. 28. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
A helyedben nem kockáztatnék,főleg nem tejes dolgokkal. Ha erős a gyomrod, megpróbálhatod,de ha gyalogfosás lesz a vége, akkor én szóltam...
2012. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan használd fel, nem lesz bajod tőle, amúgy csatlakozom az előttem szólóhoz, aki azt írta, az emberi érzékszervek remek tájékozódási "alkalmatosságok", még megkóstolni sem kell, elég ha beleszagolsz, és ha nincs a megszokottól eltérő, "fura" szaga, akkor semmi baja a tejszínnek, de a tejfölnek se... :)
2012. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!