Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit tegyek hogy a kifőzőtt...

Mit tegyek hogy a kifőzőtt tésztám ne ragadjon össze?

Figyelt kérdés
2008. jún. 6. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia.először is teljesen hűtsd le hideg vízzel,majd még a szűrőben tegyél rá kb 2 evőkanál olajat és forgasd át vele.biztos nem fog összeragadni.
2008. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a vízbe szoktam olajat tenni, és abba teszem a tésztát. Illetve ha sok állás után összeáll, akkor forró vízzel leveretem. attól fel is melegszik és szét is válik.
2008. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Először is mikor főzöd nem kell megvárni hogy teljesen puha legyen, még előtte kapcsold le és úgy hagyd letakarva a vízben állni amíg megpuhul. Aztán szűrés után egy kis olajat teszel rá és biztos nem fog összeragadni.
2008. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor leszűrted, az eredeti edénybe tegyél egy kis olajat, gyújts alá, vissza bele a leszűrt (már nem nagyon csöpögő) tésztát, és forgasd át néhányszor. Finomabb is lesz tőle.
2008. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én is főzés közbe teszem hozzá az olajat, meg a sót is..
2008. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tade ***** válasza:
90%
SZia. A titka mindennek, hogy meg a forrasban levo vizbe nagy szemu tengeri sot tegyel igy jobban forr a viz, ami nenm engedi, hogy a tetszta osszeragadjon, mivel Olaszorszagban elek, napi szinten fozok ki tesztat, es itt nem tesznek bele olajat. MIkor a tesztat beletetted a forrasban levo vizbe keverd meg, hogy nehogy osszeragadjon....fozes kzben is meg kell keverned. MIkor megpuhult, siman szurobe beleteszed lecsopogteted a vizet, (ne engedj ra hideg vizet) majd tedd vissza a fazekba,es mehet ra szosz!!
2008. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11%
Főzd meg egyesével, és rakjad mindet külön edénybe. Így tuti nem ragad össze :DDD
2008. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!