Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A törökösen főzött kávéban...

A törökösen főzött kávéban van elegendő koffein? El romlott a kávéfőzőm, meg őrülök egy kávéért. El menni inni nem akarok.

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Végy elő egy nyeles kiöntőt, önts bele egy kávényi vizet, forrald fel, majd bele a jó adag őrölt kávét + cukrot, amennyivel inni szoktad. Kiskanállal kavard, vigyázz, rögtön elkezd kifutni!

Vedd le a lángról, várd meg visszahúzódik, majd tedd ismét fel, hadd forrjon fel újra, és még egyszer csináld meg ugyanezt. Összesen 3x futtasd fel.


Várj egy kicsit, míg a kávé (=zacc) leülepedik a kiöntő aljára, és óvatosan töltsd át a tetejét a kávéscsészédbe. Ott is várj egy kicsit, hogy ülepedjen, és kavarás nélkül idd. Kedves egészségedre.

2013. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Äzt hittem azt csak igazi török örölt kavebol lehet csinalni. annak mas az aromaja, az ize.
2013. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. febr. 23. 08:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igaza van 2-esnek, de más a "török kávé", és más a "törökösen főzött kávé".

Én is volt már, hogy a fenti módon kávéztam, csak éppen megszokásból még a csészébe töltöttet is elkezdtem kavargatni, majd jóízűen belenyaltam: szóval erre azért vigyázni kell, hogy ott már ne kavarjuk!

2013. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van. Törökösen főtt kávé!
2013. febr. 23. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van otthon kávédaráló akkor lehet kicsit még darálni a mi kávénkat, az majdnem törökös...

Amúgy a törökkávé annyiban különbözik, hogy nagyon finomszemcséjűre darálják a kávét, amit előzőleg pirítanak, de ha szemes kávét veszel az is pirított.

2013. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!