Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Leveskockát mivel lehet...

Leveskockát mivel lehet helyettesiteni?

Figyelt kérdés

Allergia miatt nem használhatok leveskockát (meg semmi kész füszerkeveréket, stb), viszont sok recepthez kellene. Van valakinek ötlete, mivel lehetne helyettesiteni?

Emiatt levest fözni nem igazán szeretnék, hanem lehetöleg valami egyszerübb és gyorsabb megoldást kereset.


Köszi a válaszokat



2013. febr. 26. 21:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Fűszerekkel. Elég rossz az a recept, ami leveskockát igényel.....
2013. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
Soha nem használok semmilyen leveskockát, vagy kész fűszerkeveréket. Valódi fűszert teszek az ételekbe.
2013. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nekem is éppen ez a bajom, hogy pl. ha egy receptben a "füszerként" leveskocka van megadva, akkor MIT tegyek bele ehelyett? Mert valami iz hiányzik akkor és nem tudom mivel pótoljam. (Föként, ha zöldfüszerek nem illenek az ételbe) Éppen mert nem használok leveskockát!!!


Nem a húslevest akarom kockából késziteni!!!!!

2013. febr. 26. 22:22
 4/23 anonim ***** válasza:
18%

Modern receptkönyv:

Lopj egy fazekat (ja nem.. így a kisebbségi szakácskönyv kezdődik)

Na szóval. Tegyél fel egy lábas vizet főzni. Ha már forrásban van, tégy bele egy leveskockát és kevergesd meg. Tegyél hozzá egy instant kínai tésztát. Ízesítsd Vegetával, és tégy hozzá egy csipet nátrium glutamátot.

Jó étvágyat!

2013. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Minden ételbe illik valamilyen zöldfűszer! Nézz utána a keresőben, hogy milyen ételhez milyen fűszer való. Vagy beírod a fűszer nevét, és tudod, hogy mihez illik.
2013. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Minden ételbe illik valamilyen zöldfűszer! Nézz utána a keresőben, hogy milyen ételhez milyen fűszer való. Vagy beírod a fűszer nevét, és tudod, hogy mihez illik."


Ugy látom tényleg nem érted, MIT akarok.


Ha egy receptben az van, hogy készits egy kockából levest és azzal önts fel az ételt, akkor abba leveskocka/húsleves izü folyadék kell. EZT nem tudom zöldfüszerekkel helyettesiteni!!!! Nekem pedig jelenleg ERRE lenne szükségem.

2013. febr. 26. 22:33
 7/23 mustafa33 ***** válasza:
75%
Nagyanyám nem ismerte a leveskockát sem a vegetát és isteni leveseket főzött.
2013. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Főzz egy nagy adag hús levest vagy alaplét és fagyaszd le kisebb adagokba.
2013. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Lestyàn, petrezselyem, majoranna, só, bors.

Ezek együtt.

2013. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ami leveskockát utoljára láttam (zöldségleveskocka volt, de nem hiszem, hogy egy húsleveskocka sok húst lát), abban zsiradék és szárított ez-az volt :) Meg nátrium-glutamát, de az nem kell bele. Úgyhogy én szárított zöldségekkel és olajjal helyettesíteném, de az ételtől függően akár ezeket is kihagynám. Nem igazán szoktak meghatni a receptek apróságai, azok csak azért vannak, hogy tudjuk, mitől térünk el :) Csak lazán és kreatívan :)

Jó, hát nem mindenki ilyen.

2013. febr. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!