Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házi vegetát szárítani?

Házi vegetát szárítani?

Figyelt kérdés
Még ősszel készítettem házi vegetát, de nem szárítottam ki, mivel már hideg volt. Ha tavasszal, amikor már szépen süt a nap, kirakom megszárítani, akkor lesz valami baja?
2013. márc. 6. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Tedd két papírszalvéta közé és a mikróban közepes fokozaton szárítsd. Pár percenként nézd meg, hogy száraz-e már!
2013. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2013. márc. 6. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Hol tároltad, gondolom látszik rajta, hogy ép egészséges, nem hiszem, hogy baja lenne, csak jó erõs Napra lenne szüksége.
2013. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Spájzban van, teljesen jónak tűnik.
2013. márc. 6. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Es hogyan készited a vegetàt? Mik az alapanyagok és hogyan lesz teljesen apró.
2013. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a recept, de ősszel érdemes készíteni. Nekem jelenleg így néz ki, de állítólag aprítóba kell beletenni és akkor teljesen apró lesz. Azért is akarom kiszárítani.

2013. márc. 7. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltél nem lesz soha szárítmány, ezt így, ahogy van kell ételekbe adagolni.

Régen is tettünk el darált zöldségeket sóban, és azt használtuk ételek ízesítésére.

lehet, hogy engem, is lecseszel, mint az elsőt, pedig Ő is csak jót akart...

Mégegyszer írom, ez nem szárításra való.

2013. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt írják, hogy lehet szárítani. A kérdés az, hogy ugyanúgy tartos marad e?
2013. márc. 7. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt akkor lehet(ne) száritani, ha frissen van ledarálva. Ha már üvegekbe töltöd, akkor levet enged és utána nem száritható. Ezt már nem lehet masként tárolni, mint üvegekben.


Ha azonnal gyorsan megszáritod, akkor ugyanúgy eláll, mint a bolti, akár hosszabb ideig is.

2013. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!