Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vaníliás kiflit szeretnék...

Vaníliás kiflit szeretnék készíteni, a recept szerint kell bele 8 dkg őrölt mandula, de sajnos nincs itthon, szerintetek mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Darálj diót, vagy mogyorót. Pirithatsz tökmagot,napraforgómagot és azt daráld le.
2011. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én mindig dióval készítem. isteni finom azzal is.ha kéred leírom ennek a receptjét is.
2011. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon kedves vagy, ha megírod nekem megköszönném!:-)
2011. nov. 7. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én van,hogy nem teszek bele semmit,úgy is finom,de előfordult már az is,hogy kókuszreszeléket tettem bele. Előtte a reszeléket kávédarálón ledaráltam,ugy sokkal jobban érződik a kókusz íz,de simmán is belelehet tenni. Nekem úgy is ízlett.
2011. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Írom is a diós vaniliáskifli receptjét.

-25 deka liszt, egy késhegynyi sütőpor, egy csomag vaniliás cukor, 12,5 deka cukor, 2 tojás sárgája, 20 deka puha margarin 12,5 deka darált dió.

a hozzávalókat összegyúrjuk, és több darab ceruzavékonyságú rudat csinálunk. ezeket 4-5 centis darabokra vágjuk, majd behajlítva kis kiflikre formázzuk.

sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, egymástól kicsit távolabb, mert megnőnek.

előmelegített forró sütőbe tesszük, nagyon hamar megsül, figyeljük.

először melegen megforgatjuk vaniliás porcukorban, majd , ha kihűltek , mégegyszer.

nagyon finom porhanyós, imádjuk:)

2011. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a receptet, megyek is begyúrni a tésztát!!:-)
2011. nov. 7. 10:53
 7/10 A kérdező kommentje:

El is készült, nagyon finom lett!!!Köszönöm szépen!

Viszont legközelebb ki fogom próbálni, hogy kókuszreszeléket teszek bele, mert azt is nagyon szeretjük:-)

2011. nov. 7. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A dió, mandula, mogyoró (és még a kókuszreszelék), ha tésztába kell, szerencsésen helyettesíthetőek egymással. Ha csak pár deka kell, és egyik sincs otthon, akkor ki is hagyható. Mivel olajosak, egy gondolatnyival több liszt és margarin "pótolja" hiányukat végszükség esetén. (Ha nincs időd, pénzed, lehetőséged elugrani a boltba.)

2011. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm a tanácsod, megfogadom!

Szeretem ezt az oldalt, a sütés/főzés témában mindenki olyan aranyos, és segítőkész!!:-)

2011. nov. 7. 14:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy sikerült a süti a recep alapján. amlyen egyszerű, olyan nagyszerű.

váljék egészségetekre:)

üdv.

2011. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!