Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csinálok rosszul a piskótá...

Mit csinálok rosszul a piskótával?

Figyelt kérdés

A piskótát mindig úgy csinálom hogy 6 tojást jól felverek 6 evők. cukorral, aztán hozzáadom a 6 ek. lisztet a fél cs, sütőport, összekeverem kivajazott sütőformába öntöm előmelegít sütőbe 200 fokon sütöm, de valahogy mindig összeesik... és apám meg itt kiabál velem állandóan.

Kérlek segítsetek, nagyon szeretnék, jó piskótát sütni.

Köszönöm :)



2013. márc. 10. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
A tojások fehérjét és sárgáját külön kell választani. A sárgáját krémszínűre verni a 6 cukorral, majd evőkanalanként szitáld rá a lisztet, adagonként keverd hozzá a keményre vert fehérjét, óvatosan, hogy ne törjön össze a hab. A liszthez keverhetsz egy kis sütőport is. A piskótát forró sütőbe kell tenni, először felsütni, majd levenni alacsonyra a hőfokot és nem nyitogatni a sütőajtót! :)
2013. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, és mekkora hőfokon kezdjem? és mennyire lehet levenni?
2013. márc. 10. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jól leírta, nem szabad nyitogatni a sütőt, mert összetöpped a piskóta. kb 180 fokosban szoktam kezdeni, majd egy kicsit vosszavenni a hőből.

nem szabad túlsütni sem, 12-15 perc alatt kész.

a tortaformma oldalát ne kend ki, csak az alját, vagy sütőpapírt tegyél bele, kiszabva méretre.

Apukádnak meg adj egy női magazint a kezébe és azt nézegesse, amíg Te sütsz:)Ne hagyd magad :)

2013. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én a sárgájához először a keményre felvert fehérjét kavartam hozzá, és utána ment bele kanalanként a liszt + sütőpor. De gondolom, hogy ez a minőségen nem változtat.


Ha apukád legközelebb kiabál veled: készítsd ki neki a hozzávalókat: no apuka! itt a legjobb alkalom, hogy megmutassa, hogyan is kell csinálni. Mert kiabálni én is tudok ám! Mutassa meg, ő hogyan tudja, és majd utána kiabáljon!

2013. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. márc. 11. 22:57
 6/6 A kérdező kommentje:
A leírtak szerint, próbáltam csinálni, de kevésnek tűnik az anyag hozzá, most már csak Isten segíthet, hogy megússzam a kiabálást :( Lehet nem vagyok elég tehetséges egy piskótához sem :(
2013. ápr. 24. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!