Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell a kenyeret fagyasz...

Hogyan kell a kenyeret fagyasztani és hogyan kell utána kiengedni?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam már hogy a kenyeret le lehet fagyasztani. Az jó ha pár szeletenként becsomagolom és fagyasztom? Ha ki akarom olvasztani, akkor ki kell venni, hogy lassan szobahőmérsékleten kiolvadjon, vagy át kell sütni?

Tudna segíteni,akinek ebben van már tapasztalata?

Köszi!!!



2013. ápr. 3. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeletekre vagva, hanem pl. felezve 1 kg kenyeret, zacskoban beleteszem a melyhütöbe. Fogyasztas elötti este kiveszem (ekkor a zacsko legyen begumizva vagy levegö elöl elzarva, hogy mire felenged, ne szaradjon), es reggel ugyanugy szeletelhetö, mint a friss.

De lehet, hogy szeletenkent is lehet fagyasztani, csak felengedesnel meg jobban figyelnek, ki ne szaradjon.

2013. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

mi szeletelve is fagyasztjuk,

és csak kivesszük,nem kell átsütni,

2013. ápr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeletelve szoktam. Egyenként veszek ki annyit amennyi kell és be a kenyér pirítóba. (A miénken van kiolvasztós fokozat, de bármilyen pirító jól megcsinálja, csak kicsit magasabb fokozatra kell állítani.
2013. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam egyben is, és szeletelve is. Előző este előveszem, reggelre kiolvad (úgy ahogy elteszem, zárt zacskóban). Ha elfelejtem, akkor mikróban olvasztó fokozatban kiolvasztom, csak az inkább a szeleteltnél jó, mert esetleg a héja már forró, a közepe meg kicsit fagyos, de hagyod állni 10 percet és tökéletes!
2013. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, én most fagyasztottam először, így a leírtak alapján tettem el egy darabot egybe, meg egy adagot szeletbe is,zárt zacskóba, aztán majd meglátjuk nekünk melyik válik be jobban. :)
2013. ápr. 4. 19:29
 6/6 anonim válasza:

Én szeletelve szoktam lefagyasztani, mert nagyon keveset eszek belőle. Minden reggel 1 vagy 2 szeletet kiveszek a csomagból, és 25 másodpercre berakom a mikróba, tökéletes!:)

sőt, ha este veszek ki a reggeli szendvicshez, akkor sem szárad meg (persze becsomagolom a szendvicset és berakom a hűtőbe)

21/L (kollégista tapasztalat)

2013. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!