Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell spenótból főzeléke...

Hogyan kell spenótból főzeléket csinálni? és lefagyasztani a leveleit?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én megfőzöm a leveleket, aztán összeturmixolom tejföllel és fokhagymával. Só meg bors is mehet bele. Jól csöprögtesd le a megfőtt levelekt, különben túl híg lesz.
2013. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Lefagyasztás: Berakod a leveleket egy nylonzacskóba, és mehet a mélyhűtőbe.
2013. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tejjel szoktam csinálni, fokhagymás rántással, és teszek bele sót, őrölt borsot, és pici cukrot.
2013. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nagyon alaposan lemosod a spenótleveleket, lecsurgatod, a vastag szárakat is eltávolítod.mivel soknak tűnik a tömege, elég nagy fazékban kell vizet forralni, egy késhegynyi szódabikarbónával.ha forr a víz bele kell tenni a spenótot, ha sok van, akkor adagonként. amikor alámerülnek a levelek, kb 2-3 perc múlva már lehet is kiszedni szűrővel, és lecsepegtetni.

utána lehet turmixolni, mindig kevés főzővízzel, hogy pépes, de sem sűrű, sem híg állagú legyen.

na innét lehet frissen készíteni spenótfőzeléket,- sokféleképpen készítik- és a felesleget adagonként dobozokban le lehet fagyasztani.

ahogy én készítem. kis zsiradékon átpirítok 2-3 ek. lisztet, majd ráteszem a spenótpürét és felengedem fokozatosan hideg tejjel.

préselt fokhagymával, sóval, borssal ízesítem.

ahogy pöfékel , látni, hogy mennyire sűrű, így még lehet korrigálni az állagán. ha túl sűrű lenne, kis tejjel még higítani.

sokan tejöllel, tejszínnel is készítik, ahány ház, annyi szokás... :)

2013. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!