Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szerintetek le lehet fagyaszta...

Szerintetek le lehet fagyasztani? A felolvasztás után ugyanolyan állaga lesz? Nem lesz savanyú?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Akció van a helyi boltban a kedvenc temékeimből, és szeretnék holnap bevásárolni. Az lenne a kérdésem, hogy a túrót és a tejfölt le lehet fagyasztani? Amikor felengedem, nem fog a túró megsavanyodni? Az állaga olyan lesz, mint mikor megvettem? A tejföl nem fog szétválni?

A másik, hogy az egész rúd párizsit, szalámit, sonkát, ha nem bontom fel, le lehet fagyasztani? Vagy akár kettévágva? A szabad végére mit tegyek, folpackot? Ha kiengedem, nem lesz vizes?

Sajnos ezek a termékek itt máskor duplaárban vannak.

Köszi, ha segítetek!


2013. júl. 1. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogosak a "félelmeid".

Megsavanyodni semmi nem fog.

A túró morzsalékosabb lesz, sütibe jó, végül is tésztára is, csak ott jobban érezni, hogy nem friss. (az állagán, nem az ízén).

A tejföl szétválik, de szerintem ha jól elkevered, (akár lenyomod rúd mixerrel) akkor egyneműsíteni tudod ismét.


A húsipai termékek a víztartalmukkal fordított arányban bírják. Legkevésbé a szalámit viseli meg a fagyasztás, legjobban a parizert.

Ha elvágod, mindenképpen folpackozd le!

2013. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazak az előttem szóló tapasztalatai. fogyasztható mindegyik, de valamit valamiért... az állaga nem tökéletes sem a tejterméknek, sem felvágottfélének.De a szükség nagy úr, ha árban nagyon megéri, akkor én is fagyasztanék belőle rosszabb napokra.
2013. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szisztok! Köszönöm! Az vonz, hogy magyar termékek, fél kiló túró ebből 750ft szokott lenni, most 199ft, a tejföl 330gr, máskor 340ft, most 175ft, a párizsinak kilója máskor 970ft, most 456ft.
2013. júl. 1. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Ilyen áron simán megvenném, és lefagyasztanám. Nekem ekkora minőség romlást megérne a fél ár.

Annyi, hogy utána okosan kell felhasználni.

(ahogy írtam, inkább elfőzni, mint "natúron " enni, jól elkeverni , stb)

2013. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:-) Köszi! Végülis egy próbát megér, legfeljebb sütibe kerülnek. :-)
2013. júl. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!